Na šéfku Yahoo Marissu Mayer čeká přes 23 milionů dolarů v bonusech
, /

Na šéfku Yahoo Marissu Mayer čeká přes 23 milionů dolarů v bonusech

Na šéfku Yahoo Marissu Mayer čeká přes 23 milionů dolarů v bonusech

Jeden z kdysi nejpopulárnějších vyhledávačů, Yahoo, se po dlouhé roky utápěl spolu s vedením v depresích, které vedly ke spekulacím o jeho potencionálním prodeji. Yahoo se tak v minulém roce přes několik hráčů dostalo až k americkému Verizonu, který se rozhodl ho odkoupit za 4,83 miliard dolarů. Marissa Mayer, současná CEO, později uznala chybu ve vedení, oznámila rezignaci a nepřímo potvrdila svoji vinu na několika unicích dat, které společnost značně poznamenaly.

Právě informace o opakovaných datových únicích více než 1,5 miliardy účtů z Yahoo dovedly nedávno Verizon k vyjednání dodatečné slevy z prodeje, která se měla pohybovat na hranici 925 milionů dolarů – finálně jde ovšem o 350 milionů, čímž se podařilo srazit cenu akvizice na 4,48 miliard dolarů. Osud samotného Yahoo je ovšem dosud neznámý.

Inveo kupuje od KKCG miliardáře Karla Komárka 100% podíl v SMS donáškovém startupu DoDo

Přibližně před rokem jsme vám poprvé představili českou službu DoDo, která po vzoru populárního amerického...

To ale neplatí pro Marissu Mayer, která má ve své pozici CEO zůstat po dobu jednoho roku od dokončení akvizice, s tím, že se vedení Verizonu rozhodlo i přes neuznání bonusů za předchozí roky Marisse ponechat velkorysý zlatý padák ve výši 23 milionů dolarů. Ty dostane jak v případě vyhazovu, tak v případě dohody se společností na svém odchodu z jiného, než negativního důvodu.

V rámci 23 milionové částky jsou pak 3 miliony dolarů v hotovosti, 20 milionů dolarů v akciích a další kompenzace ve formě zdravotních benefitů. Marissa Mayer navíc kromě jiného stále v Yahoo drží akcie v celkové hodnotě přes 76 milionů dolarů, informoval server Variety.
Foto: Fortune Live Media / Flickr