Na dalším setkání Backendisti.cz se bude řešit internet věcí, cloud infrastruktura nebo evoluce JavaScriptu

Na první dubnovou středu se chystá další setkání platformy Backendisti.cz, která již po páté zve všechny zájemce o cloudové, backendové a serverové technologie na line-up zajímavých přednášek a témat k diskuzi. Jako vždy se vstupem zdarma, občerstvením a závěrečnou networking sesssion. Hlavním pořadatelem celé série je Viktor Stískala z českého fintech startupu Twisto.

Přednáška od pořadatelů

Na úvodní dvacetiminutovku si vezme slovo právě Viktor Stískala, aby divákům v rámci bloku nazvaného Do it yourself IoT například ukázal, jak si vlastnoručně, bez znalostí elektroniky a téměř zadarmo naprogramoval systém pro žaluzie, které se automaticky zatáhnou při západu Slunce, nebo jak otevírá vstupní bránu do práce pomocí příkazu v komunikační appce Slack. Upřesní, jak to zvládl i přesto, že obě dvě zařízení fungovaly předtím kompletně offline.

daptlymirror_main1000px

Přečtěte si takéNový startup Daptly vytváří zrcadlové displeje pro chytrou domácnost, které lze ovládat hlasem a gesty

Cloud infrastruktura v DataBreakers

V druhém bodu programu se představí Tomáš Kurinec z firmy DataBreakers, která slouží firmám v oblastech big data, umělé inteligence a automatizace. Konkrétně na této přednášce se účastníci dozví, jak se podařilo vybudovat cloud container-based infrastrukturu s využitím DC/OS od Apache za zlomek ceny oproti jiným řešení.

Evoluce asynchronního Javascriptu v Node.js 

Tematicky specifikou přednášku nabídne jako třetí v pořadí Jiří Šmolík, backend developer ze společnosti Ackee. Řekne více o osvědčených postupech, které zjednodušují práci s asynchronními operacemi i o novinkách, které v této oblasti přináší nová verze JavaScriptu ES7.

backendisti1

Backendisti se pokaždé konají v jiných prostorách a pátá epizoda nebude výjimkou. Zájemci tak mohou ve středu 5. dubna v 18:00 dorazit do karlínských kanceláří společnosti Ackee. K účasti se jen stačí zaregistrovat přes platformu EventBrite.

backendisti

Foto: Backendisti.cz

Redaktor CzechCrunch, student politologie a mediálních studií na FSS MU. Píše texty o vesmíru, sociálních sítích a technologiích.