Cizinecká policie zasahovala v Rohlik.cz. Chovali se jak STB, píše Tomáš Čupr

Cizinecká policie zasahovala v Rohlik.cz. Chovali se jak STB, píše Tomáš Čupr

, /
Cizinecká policie zasahovala v Rohlik.cz. Chovali se jak STB, píše Tomáš Čupr

Nepříjemná událost se odehrála dnes v ranních hodinách v pražském skladu eshopu s potravinami Rohlik.cz. Cizinecká policie zde totiž podle všeho zadržela kolem 80 pracovníků a až zpětně bude prověřovat, jestli jsou v pořádku jejich pracovní povolení. Rohlik.cz tvrdí, že Policie ani nemá důvodné podezření.

Eshop kvůli nastalé situaci musel na několik hodin přerušit objednávky v celé Praze, ve 13:15 už byl provoz částečně obnoven.

Brněnský vyhledávač letenek Kiwi.com nabízí za vyřešení složitého algoritmu cestu kolem světa

Tuzemský startup Kiwi.com, který v půlce minulého roku rebrandoval z původního jména SkyPicker, se neustále snaží...

Tomáš Čupr, zakladatel Rohlík.cz se na svém Facebooku důrazně ohradil proti vyjádření mnohých médií, že Cizinecká policie odvezla 80 ilegálních pracovníků, s tím že jeho společnost je si jistá, že všechny doklady jsou v pořádku a policie tak nedbá na presumpci neviny. Dále konkrétněji popsal průběh razie – komando se prý s nikým nebavilo a jeho chování přirovnal ke komunistické STB.

Podobná vyšetřování podle všeho dnes probíhala například i v MALL.cz.

Aktualizace 17:15: MALL.cz vyvrátil informaci, že by u něj dnes probíhala kontrola a k situaci vydal prohlášení:

„Preventivní kontroly cizinecké policie u nás probíhají poměrně často, poslední se uskutečnila před 14 dny a stejně jako ty předchozí potvrdila, že je u nás vše v pořádku. Nechceme riskovat kvalitu našich služeb, proto pracujeme pouze s prověřenými agenturami, díky kterým se můžeme spolehnout na posily v podobě našich brigádníků. V případě vlastních zaměstnanců plně respektujeme zákon a kontroly platných pracovních smluv považujeme za naprostou samozřejmost.“

Aktualizace 10.3.2017, 17:36: Dodatkové vyjádření zakladatele Rohlik.cz, Tomáše Čupra: