Takto vypadá televizní show od Applu, ve které účinkují celebrity jako will.i.am nebo Jessica Alba
, /

Takto vypadá televizní show od Applu, ve které účinkují celebrity jako will.i.am nebo Jessica Alba

Takto vypadá televizní show od Applu, ve které účinkují celebrity jako will.i.am nebo Jessica Alba

Není žádným tajemstvím, že Apple chtěl svou streamovací službu Apple Music obohatit o další formát obsahu, konkrétně tedy toho televizního. Loni koupil práva na populární show Carpool Karaoke s Jamesem Cordenem (která se v Apple Music brzy objeví) a ohlásil novinku pod názvem Planet of the Apps.

O televizní show Planet of the Apps se již nějakou dobu veřejně vědělo, což dokazoval i uskutečněný casting během minulého roku. Nikdo si však nebyl jistý přesným konceptem, i když bylo zřejmé, že bude pojednávat o začínajících a nadějných vývojářích. Nyní však Apple vypustil oficiální trailer, který mnohé vysvětluje.

Co se stalo s kanceláří Steva Jobse?

Letos na podzim tomu bude šest let, co zemřela jedna z nejvlivnějších osobností světa – Steve Jobs, který je ve...

Jak již bylo řečeno, na jedné straně budou stát vývojáři aplikací, kteří se budou svými nápady a přesvědčivými argumenty snažit zaujmout „odbornou“ porotu složenou z celebrit jako rappera will.i.ama, zpěvačky Jessicy Alba, herečky/zpěvačky Gwyneth Paltrow a podnikatele Garyho Vaynerchuka z Vayner Media. Vývojáři se mimo jiné mohou radit i s lidmi z Uberu, musical.ly nebo Yelpu.

I když se může zdát, že porota je složena především z osobností světového showbyznysu (vyjma Vaynerchuka), tak to není celá pravda. Například Alba založila startup The Honest Company (přírodní produkty pro děti) a rozjela kosmetickou značku Honest Beauty, Paltrow stojí za lifestylovou publikací Goop a will.i.am experimentuje například na poli nositelných produktů (Dial).

Uvedené osobnosti budou z různých relevantních hledisek hodnotit aplikace a podle jejich uvážení rozhodnou, zdali jsou dostatečně dobré k tomu, aby do nich bylo investováno. Určitý obnos peněz do nich mohou nalít jak sami porotci, tak i věhlasná venture kapitálová firma Lightspeed Venture Partners, která investovala do řady startupů, nebo oblíbený server Product Hunt.

Nejúspěšnější nápad, respektive aplikace, se poté může těšit nejen z poskytnutého kapitálu, ale také z dosazení jednoho ze čtveřice mentorů/porotců do svého týmu a viditelné místo v App Store, odkud bude výsledný počin možné stáhnout.

Jak to obstojí u diváků?

Na spekulace tohoto rázu je ještě brzy, ale lze však očekávat, že se strhne lavina nejrůznějších komentářů. O takový se mimo jiné postaral Sebastiaan de With, designer, který působil například právě v Applu nebo Mozille, na svém Twitteru, kdy Planet of the Apps hodnotí jako „jednu z nejhůře znějících televizních show“.

Foto: Reprofoto, YouTube