Startup, který se prodal za 200 milionů dolarů, poslal 160 svých zaměstnanců na párty do Las Vegas
, /

Startup, který se prodal za 200 milionů dolarů, poslal 160 svých zaměstnanců na párty do Las Vegas

Startup, který se prodal za 200 milionů dolarů, poslal 160 svých zaměstnanců na párty do Las Vegas

Psal se rok 2007 a Bryan Goldberg se třemi spoluzakladateli, Nemetzem, Freundem a Finocchiem, spustil svůj první větší startup s názvem Bleacher Report, který se soustředil na podrobné reporty ze sportovních utkání s napojením na množství blogerů. Ten o 6 let později společně prodali do rukou Turner Media za 200 milionů dolarů, tedy více než 5 miliard korun.

Na tom by pravděpodobně nebylo nic až tak zvláštního, kdyby se všech 160 tehdejších zaměstnanců nedozvědělo nečekanou zprávu o tom, co vlastně bude těsně po prodeji startupu následovat. Byl jim totiž zaplacen víkend v Las Vegas, kde společně se zakladateli měli naplno oslavit tuto důležitou událost. Bryan Goldberg, spoluzakladatel Bleacher Report, se pro BusinessInsider zmínil, že zaměstnancům byly hrazeny veškeré náklady spojené s cestou, ubytováním i zábavou.

Brněnský startup Flatio na střednědobé pronájmy spouští prohlídky bytů ve virtuální realitě

Server Flatio.cz, založený Radimem Rezkem, který vznikl na základě zkušeností se studentskými pronájmy na...

O detailech prý nemůže moc mluvit, protože šlo nezapomenutelnou událost, kterou nelze ohodnotit ani na stupnici od jedné do deseti, nicméně zmiňuje, že pokud prodá svůj druhý media startup Bustle, momentálně s 55 miliony uživateli, pravděpodobně už se do podobně bláznivých oslav se všemi zaměstnanci nepustí. Přeci jen, když prodal spolu s dalšími první firmu, nebylo mu ani 30. Dnes už je o kus starší.

Každý ze spoluzakladatelů prý za celý trip utratil několik desítek tisíc dolarů. Celková částka se tak vyšplhala do stovek tisíc. A pokud vezmeme v úvahu, co vše Las Vegas na podobné utrácení peněz nabízí, nelze se divit tomu, že o oslavě nikdo nechce mluvit.

Foto: Bustle