Miton investoval do českého startupu Rossum, který vyvíjí umělou inteligenci pro čtení dokumentů
, /

Miton investoval do českého startupu Rossum, který vyvíjí umělou inteligenci pro čtení dokumentů

Miton investoval do českého startupu Rossum, který vyvíjí umělou inteligenci pro čtení dokumentů

Investiční skupina Miton, jejíž investiční portfolio zahrnuje projekty jako Bonami.cz, Skrz.cz, Slevomat.cz, Rohlik.cz, Twisto, GoOut nebo například UlovDomov, opět o něco rozšiřuje svůj záběr. To když investuje do českého technologického startupu Rossum, který založili tři experti na umělou inteligenci z Elektrotechnické fakulty ČVUT, Petr Baudiš, Tomáš Gogár a Tomáš Tunys.

Ti v Rossum vyvíjí technologii na bázi umělé inteligence, která umožňuje strojům číst dokumenty podobným způsobem, jako to dělají lidé. Konkrétně pak pomáhá počítačům lépe porozumět struktuře a sémantice celého dokumentu, což se tvůrci aktuálně snaží využít v případě automatického čtení a zpracování dokumentů, například faktur, kde mají ambici být světovou jedničkou (denně se na světě vytvoří více než miliarda faktur)

STRV investovali do českého startupu OneProve, který odhaluje padělky pomocí umělé inteligence

V době internetu a všudypřítomné globalizace je stále těžší uchránit pravost svého díla, či svá autorská a...

“Myslíme, že Miton je pro nás ideální partner. Ve firmách, do kterých investují, jsou zároveň aktivními spolutvůrci produktů. Jejich historie ukazuje, že právě tento přístup je velmi přínosný a my věříme, že velmi pomůže i nám,” říká Tomáš Gogár ze společnosti Rossum a jeho kolega Petr Baudiš doplňuje: “Pro náš hodně technicky zaměřený tým je to nová zkušenost. Věříme, že Miton může vstup do oblasti umělé inteligence posunout dopředu.“

Miton v novém startupu získává třetinový podíl, s tím, že jedním z dalších společníků je smíchovský Startup Yard, který pomohl odstartování celé business myšlenky.

Za Miton, který chce v Rossum působit především z pozice aktivního investora, si pak projekt vezme na starost Ondřej Raška, který investici komentuje slovy:

„Spojení s Rossumem je unikátní šance. Sešel se špičkový tým s obrovskou tržní příležitostí. To vše navíc v pravý čas, kdy technologie hlubokých neuronových sítí přepisují zavedené obory,“