John Vanhara po prodeji zásilkové služby Shipito spouští novou firmu na rozvoz pizzy

Zakladatel Shipito John Vanhara

Za několik měsíců tomu budou dva roky od doby, kdy John Vanhara, Čech, který již od roku 2002 podniká v USA, prodal za několik desítek milionů dolarů svoji zásilkovou společnost Shipito. Od té doby se Vanhara soustředil především na odpočinek, ale i rozvoj dalších projektů – firmy na zakládání společností v USA, IncParadise, nebo správu a pronájem vlastních skladů, které mu po prodeji Shipita zůstaly.

Už delší dobu ale přemýšlel o tom, že rozjede další business a mezi nápady v několika posledních týdnech jasně vedl provoz vlastní pizzerie. A přesně to je další z podnikatelských nápadů, který chce Vanhara uvést v život. Konkrétně by mělo jít o rozvoz kvalitní pizzy v jedné z oblastí kolem Los Angeles, konkrétně v Palos Verdes.

jakub

Přečtěte si takéMall Group Jakuba Havrlanta ovládla 100% eshopu CZC.cz

Pro svůj nový projekt s názvem PVPizza.com, který by měl pracovat s pokročilým objednávkovým systémem a kvalitními ingrediencemi na pizzu, nyní hledá prostřednictvím blogu programátora. Podle vlastních odhadů se provoz jedné takové provozovny může ziskem přiblížit hranici 100 tisíc dolarů ročně. Jakmile se celý systém otestuje a pokud bude provozovna úspěšná, Vanhara bude zvažovat franšízu nebo otevření dalších oblastí.

dodo

Inspirace pro podobný rozvoz přišla prostřednictvím pizzerie DodoPizza, která funguje v Oxfordu v Mississippi, soustředí se čistě na rozvoz a její hlavní konkurenční výhodou je právě technologické zázemí, které podrobně ukazuje kolik objednávek denně přijde, v jaké hodiny, jaké suroviny bude zhruba na další den potřeba, jaké se očekávají zisky, potencionální problémy apod. – všechna data jsou navíc volně k dispozici online v reálném čase na oficiálním webu.

Foto: JIC

Spoluzakladatel CzechCrunche, nadšenec do byznysu, designu, kryptoměn, cestování a nejrůznějších technologií.