Česká aplikace na správu financí Wallet překonala 1,5 milionu stažení a chystá verzi pro podnikatele
, /

Česká aplikace na správu financí Wallet překonala 1,5 milionu stažení a chystá verzi pro podnikatele

Česká aplikace na správu financí Wallet překonala 1,5 milionu stažení a chystá verzi pro podnikatele

Finance jsou bezpochyby jednou z hlavních věcí v životě, kterou je dobré míti pod kontrolou a naštěstí s tím v dnešní době mohou pomoci nejrůznější vychytávky. Mobilní aplikace Wallet od českého studia BudgetBakers přesně k tomu účelu slouží, navíc rychle roste a chystá velké inovace.

Aplikace na správu financí Wallet začala vznikat už v roce 2011 jako programátorských projekt Jana Mullera (foto nahoře), který se postupně rozrostl do plnohodnotného byznysu dnes zaměstnávajícího patnáctičlenný tým, včetně současného CEO Michala Kratochvíla, který figuroval i ve smíchovském StartupYardu a Accenture. Za šest let své existence také získal nemalé investice, první v řádech několika stovek tisíc na konci roku 2014 pod pražským Startup Yardem, druhou na jaře 2016, jejíž výše činila už 7,8 milionu korun.

Český startup Bringr umožňuje posílání a doručování balíčků přímo mezi jeho uživateli

S tím, jak největší čeští doručovatelé zaspali v době kamenné, se otevírá brána pro alternativní a nové...

Wallet se vyznačuje především bohatou škálou funkcí, mezi které patří krom klasického zapisování příjmů a výdajů i správa dluhů, záruk či nákupních seznamů. Vše je navíc okořeněno rozpočty, plánovanými výdaji a podrobnými statistikami, zobrazeny v nejrůznějších grafech a tabulkách. Veškeré transakce lze navíc rozdělit pomocí kategorií ve třech úrovních a tagů, což ve finále umožňuje i zjištění takových detailů, jako kolik činí útrata za capuccino a kolik za espresso nebo zda to byla útrata na dovolené či v práci.

Propojení s bankami a sdílené účty

Nechybí ani možnost vytvořit sdílenou “peněženku”, která je poměrně dobrou vychytávku pro rodiny. Od listopadu minulého roku je v provozu i napojení na 4000 bank po celém světě, což do jisté míry automatizuje proces zapisování výdajů, neb s odečtením částky z účtu se odečte i v aplikaci a přidá se do příslušné kategorie. Zapojeny jsou i téměř všechny významné banky operující v Česku, kromě například stále populárnější AirBank.

V duchu velkého detailu bude i další vývoj platformy. Již během dvou týdnů by měl podle tvůrců appky přijít update, který rozšíří funkcionalitu rozpočtů. Bude tak možné vidět i trend a vývoj, v případě plánovaných plateb se aplikace v den jejího uskutečnění zeptá , zda se jedná o správnou částku a nabídne její korekci. V horizontu jednoho měsíce by mělo dojít i na chytrou funkci, která na základě geolokace nabídne zápis výdaje do příslušné kategorie.

V přípravě je i verze pro podnikatele

Ve strategickém plánu BudgetBakers na příští tři roky je i vytvoření samostatné aplikace, která by měla sloužit zejména potřebám podnikatelů a firem. Krom funkcí které nabízí Wallet doposud tak půjde zejména o účetní agendu.

Konkurenční Spendee, které shodu náhod má také kořeny v Česku, konkrétně ve studiu Cleevio, soupeří s Wallet o celosvětovou vedoucí pozici ve svém segmentu. Obě dvě aplikace v zásadě slouží ke stejnému účelu, avšak Spendee sází na větší jednoduchost s menším množstvím funkcí a je otázkou, která z variant je více vyhovující:

“Podrobnost Walletu může a nemusí být zbytečná. Existují uživatelé, kteří detail chtějí, stejně tak existuj uživatelé, pro které je zbytečný. Podle nás se nedá úplně říct, která z těchto skupin je větší,” obhajuje komplexnost Wallet Marketing Director Budget Bakers Tomáš Zdražil.

Tato slova potvrzují i čísla o počtu stažení, která o obou soupeřů činí 1,5 milionu, přičemž ale hlavní oporou Wallet jsou uživatelé Android platformy. Zdražil přiznává, že iOS aplikace je hlavním nedostatkem projektu ─ v důsledku primární orientace na Android i pozdějších personálních problémů byla iOS verze nespolehlivá a chyběly v ní některé funkce, zhruba od konce roku 2016 se však pracuje na jejím zlepšení a během dvou měsíců by mělo dojít k úplnému dorovnání.