Twitter se kdysi populárního Vine nehodlá zbavit, vydává novou aplikaci a archiv všech videí
, /

Twitter se kdysi populárního Vine nehodlá zbavit, vydává novou aplikaci a archiv všech videí

Twitter se kdysi populárního Vine nehodlá zbavit, vydává novou aplikaci a archiv všech videí

Skoro by se dalo říct, že Twitter ze zoufalství neví, které kroky provést, aby se mu konečně začalo vracet něco z jeho ohromné uživatelské základny. Spousta pokusů se nevydařila, odešel nespočet klíčových zaměstnanců a mimo jiné byl Twitter i na prodej, ve kterém hrál hlavní roli Google s nejvyšší nabídkou – z celé transakce ale nakonec sešlo.

Jeden z dalších pokusů bylo spuštění další sociální sítě Vine před přibližně čtyřmi roky, která sloužila k nahrávání krátkých opakujících se videí a která si získala na popularitě mezi novodobou vlnou youtuberů, komiků a stovkami milionů uživatelů. Po čtyřech letech ji ovšem Twitter definitivně vypnul a místo ní vydal během včerejška novou aplikaci s názvem Vine Camera.

Do brněnského startupu Kiwi.com míří na pozici marketingového ředitele posila z American Airlines

Český letenkový startup Kiwi.com, který uživatelům umožňuje vyhledávat levné kombinace letenek, opět potvrdil,...

Ta funguje, jak již název vypovídá, na principu jednoduché kamery ve stylu Vine, která umí natáčet krátká videa, nabízí filtry a možnosti upravení jako kdysi tato sociální síť a poté je umí ukládat do telefonu – žádné speciální sociální funkce se nekonají. Kromě Vine Camera Twitter navíc vypustil i kompletní čtyřletý archiv všech krátkých videí na Vine.

Archiv se objevil taktéž během včerejška místo původní sociální sítě a měl by obsahovat naprosto všechna videa rozdělená podle data, autorů, kategorií, a to včetně celých uživatelských profilů s přiřazenými videi apod. Těžko říct, co si ovšem Twitter od ukončení Vine a poté spuštění těchto funkcí slibuje.