Tato aplikace vám najde ztracená sluchátka AirPods

Tato aplikace vám najde ztracená sluchátka AirPods

, /
Tato aplikace vám najde ztracená sluchátka AirPods

Nejaktuálnější průnik Applu do sféry hudebního příslušenství je, jak je u této kalifornské společnosti zvykem, poněkud kontroverzní. Bezdrátová sluchátka AirPods mají své příznivce a fanoušky, ale také své odpůrce a rýpaly. Každá strana má svůj subjektivní názor na komplexnost tohoto produktu, ovšem na jednom se mohou shodnout: AirPods není tak těžké ztratit. A právě tuto nepříjemnost se snaží řešit nová aplikace.

Finder for AirPods je jednoduchý a intuitivní software, který svým principem připomíná lokalizační aplikace. V případě operačních systémů od Applu něco jako Find My Friends nebo Find My iPhone. Díky hledání bezdrátové stopy, která se váže ke všem zařízením, s nimiž jsou AirPods spárovány (iPhone, iPad, Mac, Apple Watch), dokáže uživatel najít své ztracené sluchátko, respektive sluchátka. Má to však jistá omezení.

Příští iPhone budou vyrábět roboti

Rok 2017 je pro fanoušky Applu velkým rokem, a to především z důvodu, že má spatřit světlo světa nová generace...

Aplikaci stačí stáhnout z App Store, kde je nabízena za 4 dolary, nainstalovat a spustit hledání, které bude registrovat signál u zařízení, na kterých byly AirPods kdy použity. V praxi to může vypadat následovně: uživatel bude mít ve svém pokoji iPhone, v ložnici iPad a v kanceláři MacBook. Na všech produktech byla sluchátka někdy použita. I když o tom vůbec nemusel vědět a AirPods si nechal v kanceláři, dokáže je pomocí aplikace zaměřit i ze svého domova, jelikož jsou spárovány právě i s MacBookem.

Aplikace se tedy bude hodit zejména lidem, kterým se sluchátka zatoulala někde v místnosti, kde mají svá spárovaná zařízení. Pokud by dotyčný ztratil AirPods někde na veřejném prostranství, bude hledání o dost složitější s téměř nereálným šťastným koncem. I tak se to však vyplatí vyzkoušet. Finder for AirPods stojí 4 dolary, nové sluchátko o 65 dolarů více. Třeba se štěstěna přikloní na stranu zoufalého majitele.

V případě vyšší jistoty se nabízí i poněkud netradiční řešení, které zvolil tento geniální myslitel. Jen je zapotřebí mít dostatečně velkou díru v ušních lalůčcích a velkou odolnost vůči společenským konvencím.

Foto: Apple Newsroom