Příští iPhone budou vyrábět roboti

Příští iPhone budou vyrábět roboti

, /
Příští iPhone budou vyrábět roboti

Rok 2017 je pro fanoušky Applu velkým rokem, a to především z důvodu, že má spatřit světlo světa nová generace iPhonu, která má být od píky přestavěna. A i když se uvedení neodehraje dříve než za šest měsíců, tak se na povrch již nyní derou nejrůznější spekulace. Vedle funkčních a technických parametrů se rojí i informace o tom, jak probíhá celková výroba. Ta se tradičně odehrává v továrnách tchajwanského Foxconnu, ovšem nyní se zásadní změnou.

Výrobu a montáž nejrůznější elektroniky, do které velkou měrou spadají i produkty od kalifornského Applu, si totiž začínají postupně přebírat roboti. Foxconn se snaží celou svou výrobu automatizovat a zcela vynechat lidskou sílu. Informoval o tom generální manažer automatizační komise Dai Jia-peng pro server DIGITIMES.

Apple bude vylepšovat své mapy pomocí dronů

Jsou tomu již čtyři roky od doby, kdy Apple spustil své vlastní mapy, které měly z jablečných zařízení odsunout...

Celý proces je založen na třech cílech. V první řadě je nutné dostat zaměstnance z pozic, kde jim při vykonávání práce hrozí nějaké nebezpečí. Právě na tyto posty budou dosazeni roboti, kterých je v útrobách Foxconnu dostupných na 40 tisíc a každý rok (v případě potřeby) jich dokáže tato nadnárodní společnost vybudovat dalších 10 tisíc. Dalším krokem je eliminace lidského faktoru z výrobních linek, kde budou sekundovat právě „Foxboti“.

Zmíněné cíle mají sloužit k naplnění jednoho strategického, dlouhodobého cíle – plnohodnotná automatizace a závislost výhradě na robotech. Pochopitelně je nutné, aby v továrnách operoval i člověk, respektive lidé. Je totiž zapotřebí se o stroje nějakým způsobem starat, zajišťovat provoz a tak podobně.

Automatizace se tedy nevztahuje pouze na očekávané iPhony, které by měly přijít v září (možná již v červnu) s novým zakřiveným OLED displejem a obecně se svěžím nádechem, protože letos je to jubilejních 10 let od uvedení prvního iPhonu, avšak na veškerou elektroniku, se kterou se Foxconn potýká.

Podle dostupných informací je obří továrna v takovém stádiu, kdy propustila okolo 60 tisíc pracovníků a nahradila je právě roboty, takže vážnost situace se rozhodně nedá popřít. Teď je otázka, zdali je to správný krok či nikoliv. Mnoho lidí z důvodů takového rozhodnutí bohužel přijde o práci, avšak na druhou stranu bude produkce elektroniky rychlejší a přesnější.

Foto: Apple