Podívejte se do futuristické lékařské ordinace nového startupu Forward
, /

Podívejte se do futuristické lékařské ordinace nového startupu Forward

Podívejte se do futuristické lékařské ordinace nového startupu Forward

Zdravotnictví je jedním z nejpalčivějších problémů moderního světa a především na západě je jeho celková změna kvůli astronomickým částkám za běžnou péči prioritou číslo jedna. To si řekl i Adrian Aoun, který v minulosti vybudoval notifikační startup Wavii a následně ho prodal za 30 milionů dolarů Googlu, kde až do nedávna pracoval. Nyní přišel s dalším startupem s názvem Forward, který totálně převrací způsob, jakým se právě na běžné zdravotnictví díváme.

Jeho moderní ordinace, která se poprvé objevila v centru San Francisca totiž přináší ultramoderní přístroje napojené na umělou inteligenci, které jsou schopny nejen kompletně analyzovat pacienta, ukládat jeho chování i historické hodnoty, ale zároveň predikovat potencionální zdravotní problémy a tím mu ve finále třeba i zachránit život.

Konkurent Tesly, Faraday Future, prozradil předpokládanou cenu svého prvního modelu FF 91

Je to již více než 14 dní, co oficiálně představil americký startup Faraday Future podobu svého prvního modelu s...

On sám o svých prostorách mluví jako o Apple Storu pro zdraví. V šesti místnostech na 325 metrech čtverečních se nacházejí nejrůznější přístroje, které jsou koncipovány na to, aby analyzovaly vše potřebné během několika minut – to se daří díky automatickému porovnávání naměřených dat se všemi ostatními, které jsou v systému. Podle toho pak lze dokonce říct, jestli medikace, která je běžně určena k léčení dané nemoci pacientovi opravdu pomůže nebo je třeba hledat alternativu.

O to bláznivěji může znít představa kompletní péče za fixní měsíční cenu 149 dolarů, tedy přibližně 3750 korun, kterou startup nabízí a která je v porovnání s cenou běžné péče v USA neuvěřitelně nízká. Za zmíněnou cenu navíc pacienti získají nonstop přístup ke svému lékaři, komunikaci s ním i při cestách v zahraničí, všechny testy nebo nositelná zařízení, která pomohou s prevencí, informuje TechCrunch.

Ke změně trhu jsou potřeba peníze

Cílem startupu je se zaměřit na různé alternativní formy medicíny, které ne nutně souvisí s mnohdy nefunkčními a předraženými léky. K tomu prý získal prozatím neznámou částku od plejády předních amerických investorů včetně Khosla Ventures, Founders Fund nebo Erica Schmidta. To by mělo zároveň pomoci s rozšířením zdravotních zařízení po Kalifornii.

I když to zní jako plán na záchranu světa, jde samozřejmě jako u většiny startupů i o finanční stránku věci. Každá z klinik plánuje mít pod sebou přibližně 10 tisíc pacientů, kteří budou platit v průměru 1800 dolarů ročně – to znamená přibližně 20 milionů dolarů v obratu každé kliniky jen za členství jako takové.

15 procent pacientů z nízkopříjmových skupin navíc dostane péči zdarma. Což bude tvrdým oříškem pro hlavní konkurenci One Medical, která stojí 149 dolarů za rok a péči jako takovou čerpá z klasického zdravotního pojištění.

foto: Forward