Personální rozpad Twitteru: patnáct leaderů mu za poslední rok dalo sbohem
, /

Personální rozpad Twitteru: patnáct leaderů mu za poslední rok dalo sbohem

Personální rozpad Twitteru: patnáct leaderů mu za poslední rok dalo sbohem

Pro sociální síť Twitter byl rok 2016 zejména po personální stránce těžkým obdobím. Opustilo jej totiž hned 15 lidí z jeho nejužšího vedení, což jasně potvrzuje neustále narůstající problémy této technologické společnosti.

V červenci 2015 se do Twitteru vrátil na pozici CEO jeho zakladatel, Jack Dorsey, který byl následně kritizován za neschopnost ve vedení. Hned v lednu minulého roku tak Twitteru dala vale pětice významných šéfů, konkrétně se jednalo o Alexe Roettera, viceprezidenta inženýringu, Briana Schippera, viceprezidenta pro lidské zdroje, Katie Stanton, viceprezidentku pro globální média, Kevina Weila, viceprezidenta pro produktové záležitosti a v neposlední řadě o Jasona Toffa, generálního manažera aplikace Vine, kterou Twitter odkoupil.

Populární youtuber Casey Neistat představil masivní dron, který bez problémů unese člověka i se snowboardem

Záliba populárního youtubera Caseyho Neistata (více než 6 milionů odběratelů) v dronech, není žádným...

O významné pozice však ani v nejmenším nepřišli. Kupříkladu Weil pracuje na stejné pozici v Instagramu, Toff podle vlastních slov objevuje krásy virtuální reality na pozici v Googlu. Co je ale horší, postupem času odešli i náhradníci povolaní za lednové ztráty. Nathan Hubbard, který krom pozice viceprezidenta pro komerci převzal i práci po Stantonové, odešel v červnu, společně s ním i Jana Messerschmidt, viceprezidentka pro rozvoj podnikání. V srpnu je následovala také viceprezidentka pro komunikaci Natalie Kerris, stejnou cestu zvolil i viceprezident pro globální online prodeje Richard Alfonsi.

Naprosto klíčové odchody se ale odehráli až ke konci roku – z Twitteru totiž odešli i COO a CTO, Adam Bain a Adam Messinger. Bain navíc stál v době Dorseyho nepřítomnosti v čele celé společnosti a celkově zde pracoval dlouhých šest let. Na jeho místo byl dočasně postaven CFO Twitteru, Anthony Noto. Jen pár dní před Vánoci vzal nohy na ramena i Josh McFarland, viceprezident pro produkt.

Zmatky v Indii

Ani tady však dlouhý seznam nekončí. Na lokální úrovni se totiž svých postů vzdali i vedoucí divize pro Indii, severní Afriku a Blízký východ, Parminder Singh a Rishi Jaitly. Tatáž divize měla na povel komunikační platformu ZipDial.com, kterou Twitter koupil za 35 milionů dolarů. Dorseymu se však výsledky nezdály, její rozvoj zastavil, v důsledku čehož odešli další čtyři významní zaměstnanci. Server DealStreetAsia popsal tamní situaci jako zmatek. Navíc, ani rok 2017 nezačal dobře ─ odchod oznámila ředitelka čínské divize Kathy Chen a to po pouhých osmi měsících ve společnosti.

Zůstane Dorsey sám?

Dost ale bylo viceprezidentů, v současném vedení, které ze postupem času ztenčilo na pouhých pět členů, už totiž nefiguruje ani jediný. Krom Dorseyho zůstavají už jen marketingová ředitelka, hlavní účetní, hlavní právnička a COO a CFO v jedné osobě. Je jasné, že takové ztráty nemůžu zůstat bez důsledků, při nejmenším burza reagovala na každý odchod hlubokým propadem ceny akcií Twitteru.

Foto: JD Lasica / Flickr