Nová česká aplikace vám zjednoduší parkování v Praze

parkovanivpraze_cover_c

Systém parkování, který v současné době funguje v české metropoli, není jednoduchý a vždy také ne zcela účinný. Najít místo ve spleti rezidenčních zón a rezervací pro firmy je tak mnohdy problém. To i mnohem více se snaží řešit nová aplikace Parkování v Praze.

Na mapě jsou v ní znázorněny různými barvami typy zón. Najdeme zde jak nové zóny na Praze 3, 5, 6, 8 zavedené minulý rok na podzim,  tak i ty původní na Praze 1, 2, 3 a 7, přičemž po kliknutí na určitou zónu se zobrazí informace o délce i sazbě aktuálního a následujícího tarifu. Nabízena je i užitečná funkce vyfiltrování míst, na kterých lze v daný čas zaparkovat zdarma.

avast

Přečtěte si takéČeský Avast po miliardové akvizici AVG představuje tři nové produkty pod jeho jménem

Se zónami zavedenými na podzim se pojí i funkce, která dovolí přímý přístup na oficiální platební bránu. Není tak nutné hledat v systému žádanou parkovací zónu ani pokaždé znovu vyplňovat SPZ. Kromě navigace na parkovací místa je v aplikaci zavedena i třicítka parkovišť, u kterých nechybí ani údaj o aktuální počtu volných míst. Další užitečnou vychytávkou jsou parkovací hodiny, které upozorní na dobíhající limit k parkování.

parkovanivprazetriple

Aplikace Parkování v Praze je zdarma dostupná na AppStore a Google Play a vyvinula ji pražská divize původem islandského studia Stokkur Software. To má ve svém portfoliu například oficiální aplikaci pro tísňové volání na Islandu nebo aplikaci aerolinky WOW Air, o které už jsme v minulosti na CzechCrunchi psali.

Redaktor CzechCrunch, student politologie a mediálních studií na FSS MU. Píše texty o vesmíru, sociálních sítích a technologiích.