Český startup Primoco UAV představil nový model svého bezpilotního letounu
, /

Český startup Primoco UAV představil nový model svého bezpilotního letounu

Český startup Primoco UAV představil nový model svého bezpilotního letounu

Je to už více než rok od doby, co jsme vás informovali o ambiciozním českém startupu Primoco UAV vyvíjejícím vlastní bezpilotní letoun: Primoco UAV One 100, k jehož klíčovým vlastnostem patří například užitné zatížení 50 kg, vzletová hmotnost 100 kg, dolet až 200 km, výdrž až 10 hodin a možnost osazení přídavnými zařízeními dle účelu využití, jako jsou například kamery, infrakamery a čidla.

Během této doby už česká společnost stihla odstartovat sériovou výrobu a zákazníky si najít například v Ruské federaci, Kazachstánu, Číně, JAR, Beninu, Chile, Maltě nebo Finsku.

České bezpečnostní zařízení Angee bude umět rozpoznávat zvuky a spouštět automatické akce

Tuzemský startup Angee, který spadá pod vývojářské studio Cleevio a který vyvíjí automatizované domácí...

Nyní Primoco UAV představilo nový, vylepšený model letounu s názvem One 150, který je osazen úplně novým motorem s výkonem 50 koní, umožňujícím vystoupat letounu do výšky nad 5 000 metrů (FL150), a který také unese vyšší množství užitečné zátěže. Zároveň také obsahuje transpondér a od prvního čtvrletí roku 2017 i satelitní navigaci.

„Letoun nyní zdokonalujeme nejen po stránce výkonu, ale i v technologických aspektech. Mezi naše klíčové výhody patří maximální možná míra automatizace, tedy plně automatický vzlet, let podle letového plánu a plně automatické přistání. Přičemž v jakékoliv fázi letu může pilot provést změnu či manévr. Všechny tyto prvky výrazně zvyšují bezpečnost letového provozu,“ říká zakladatel společnosti Ladislav Semetkovský

Letoun, který je určen především pro využití v rozmanitých průmyslových, zemědělských i bezpečnostních oblastech, je také schopen nést přídavné zařízení dle zaměření mise, například radarové systémy, kamerové systémy, speciální elektroniku a podobně.

Pro tento rok si pak tvůrci dali poměrně smělý cíl a to prodat okolo 50 svých letadel.