Bývalí zaměstnanci Applu založili startup, který vyrábí chytré doplňky pro auta

Není žádným tajemstvím, že snad žádné místo na zeměkouli nepřeje inovacím tolik, jako kalifornské Silicon Valley, kde se sdružují ty nejchytřejší technologické mozky z celého světa. Jedním z důvodů je bezesporu i velká fluktuace zaměstnanců mezi jednotlivými firmami, kteří si často po nabytí zkušeností zakládají vlastní technologické startupy.

Tak jako v případě trojice bývalých inženýrů z Applu (Bryson Gardner, Joseph Fisher, Brian Sander), kteří založili startup s názvem Pearl. Ten by se měl specializovat na výrobu chytrých zařízení a gadgetů pro automobily a že to tohle trio myslí vážně dokládá 70členný tým, kdy hned 50 lidí tvoří bývalí zaměstnanci Applu, 50 milionová investice v dolarech a především pak první produkt společnosti s názvem Pearl Rearvision. Ten slouží jako bezpečnostní zařízení a zároveň bezdrátová kamera, kterou jednoduše díky přiloženému rámu připevníte k poznávací značcce automobilu.

hulan2

Přečtěte si takéRadek Hulán a jeho automobilová sociální síť Blinnker získává investici přes 16 milionů korun

Solární napájení a detekce překážek na silnici

Po následném spárování dvojice kamer začne streamovat živý obraz do vašeho telefonu (podporuje iPhone a mobily se systémem Android), díky čemuž dokáže zcela nahradit klasickou zadní bezpečnostní kameru, která už je v dnešní době součástí výbavy spousty automobilů. Kromě toho však Pearl Rearvision dokáže díky zabudovanému softwaru například identifikovat a upozornit na možné překážky při couvání a díky různým úhlům pohledu vidět i tam, kam by to s normální kamerou nebylo možné. Kamery navíc obsahují sadu solárních panelů a není proto nutné se starat o jejich dobíjení.

Cena celého kompletu, jehož součástí je rám s kamerami, držák na mobil a adaptér, je stanovena na 499 dolarů (zhruba 12 800 Kč) a objednat ho můžete ZDE.

pearl-main

pearl-1

pearl-2

pearl_rearvision_3

pearl_founders_highres
Bryson Gardner, Joseph Fisher a Brian Sander

Zakladatel CzechCrunche, fanoušek technologií, cestování a architektury.

CC25

CzechCrunch News

Nenechte si utéct zásadní zprávy

Přihlaste se k pravidelnému odběru novinek ze světa byznysu a startupů.