Apple představil vlastní funkci pro hledání ztracených bezdrátových sluchátek AirPods

Apple představil vlastní funkci pro hledání ztracených bezdrátových sluchátek AirPods

, /
Apple představil vlastní funkci pro hledání ztracených bezdrátových sluchátek AirPods

Poté, co na App Store debutovala aplikace Finder for AirPods, tedy software pro hledání sluchátek AirPods, které jsou kvůli absenci kabelu poměrně náchylnější ke ztracení, se svět začal zajímat, proč s takovým počinem nepřišel samotný Apple. Jakmile však technologický gigant z Cupertina ze svého online obchodu tuto aplikaci stáhl, očekávalo se, že v nejbližší době firma přijde opravdu s něčím svým. A domněnky to byly správné.

V rámci vývojářské beta verze operačního systému iOS 10.3 se objevila novinka pod názvem Find My AirPods, která funguje na principu hledání ztraceného sluchátka pomocí Bluetooth. Podmínkou však je, aby bylo sluchátko v blízkosti (5 až 10 metrů) zařízení, se kterým je spárované (může se tak jednat o iPhone, iPad, Mac nebo Apple Watch). Pokud jste z tohoto dosahu, aplikace vám alespoň na mapě ukáže poslední místo, kde byla sluchátka s vaším iOS zařízením spárována.

Adobe představilo koncept úpravy fotek pomocí hlasových příkazů

Ke grafické úpravě fotek dnes neodmyslitelně patří Photoshop od americké společnosti Adobe Systems. I když se...

Funkcionalita, která netvoří samotnou ikonu, nýbrž je rozšířením aplikace Find My iPhone, dokáže AirPods vyhledat na mapě a přiblížit tak majiteli jejich lokalitu.

Účinnějším prvkem však možná bude podpora zvukového upozornění, kdy uživatel může spustit na AirPods melodii, pomocí které bude hledání o něco snazší (například v bytě, kde lokalita na mapě příliš nepomůže). Výstražný zvuk lze aktivovat jak pro pravé, tak i pro levé sluchátko.

foto: Apple