Americký gigant Oracle koupil za miliardy korun český startup Apiary

ales

A je hotovo! Oracle, jedna z nejznámějších a největších technologických firem na světě, pro kterou pracuje okolo 130 tisíc lidí, kupuje český startup Apiary, umožnující vývojářům jednoduše vytvořit, dokumentovat a testovat vlastní API.

O transakci, jejíž výše se podle všeho po přepočtu na koruny pohybuje v jednotkách miliard korun, informoval jako první deník IHNed.cz, s tím, že ji na oficiálním webu potvrdil i samotný Oracle.

„V korunách je to desetimístná suma,“ prozradil právě pro iHNed.cz jeden z investorů Apiary, Ondřej Bartoš, z českého investičního fondu Credo Ventures

Zakladatelé Apiary, Jakub Nešetřil (na fotce nahoře) a Jan Moravec, by se jinak po akvizici měli stát společně se svým týmem zaměstnanci Oraclu, s tím, že Jakub Nešetřil zároveň podle iHNed bude korporátním víceprezidentem, zodpovědným za rozvoj API platforem.

apiary-prague-office-1

Přečtěte si takéPodívejte se do nových kanceláří českého startupu Apiary

Celá akvizice je každopádně příjemnou zprávou nejen pro Jakuba Nešetřila a Jana Moravce, ale například i několik českých investorů a tuzemskou startupovou scénu obecně. Do českého startupu, který začínal před lety v coworkingových prostorech smíchovského Node5, totiž v minulosti investovalo právě jíž zmíněné Credo Ventures, zakladatel Mall.cz – Ondřej Fryc, nebo matematik a zakladatel RSJ – Karel Janeček.

api

foto: reprofoto Connected

Zakladatel CzechCrunche, velký fanoušek technologií, cestování a architektury.

CzechCrunch News

Nenechte si utéct zásadní zprávy!

Přihlašte se k pravidelnému odběru novinek ze světa technologií a startupů.