Robin Raszka a spol. spouští nový startup, který chce usnadnit týmům komunikaci mezi sebou na dálku

Určitě to znáte, ať už jste někdy pracovali v menším týmu lidí nebo ve velké korporaci, problémům s komunikací se vyhnete jen těžko. Existuje nespočet nástrojů, které se to snaží ulehčit – jako v posledních letech například „náhrada za e-maily“ v podobě Slacku nebo klasika jako Skype a pracovní verze Messengeru od Facebooku. A pak je tu novinka s názvem Beam, která vychází z rukou Beyond Labs Inc., newyorkského experimentálního uskupení vedeného Robinem Raszkou.

Beam je v jádru velmi jednoduchá aplikace pro Mac, která se umí propojit s již existujícím Slackem a zprostředkovat rychlý hovor mezi dalšími členy týmu, během několika kliků. Aplikace jako taková nemá žádné vlastní rozhraní a proto jak přidávání dalších členů, tak samotný hovor, lze ovládat pouze z horního menu baru.

casey-neistat

Přečtěte si takéOblíbený youtuber Casey Neistat ukončil denní vlog a prodal svůj startup za 25 milionů dolarů

Hlavní doménou celé aplikace je ovšem to, že pro hovor mezi dalšími členy není potřeba žádného vytáčení, žádného přijímání hovorů – prostě jen vyberete na koho mluvit, ať už jde o jednotlivce nebo více lidí, a mluvíte, podobně jako při komunikaci v jedné místnosti. Aplikace je momentálně zdarma a rychle si získala na popularitě i na známém portálu Product Hunt, kde se během několika hodin dostala do sekce Featured – a to i proto, že pouze přes Product Hunt lze získat okamžitý přístup do betaverze, která je samozřejmě zdarma.

beamapp

V rámci appky je nyní možné realizovat skupinové hovory až s 10 lidmi najednou, sdílení obrazovky pak prozatím pouze mezi dvěma. Podle informací by se o šem mělo rozšíření pro sdílení obrazovky ve více lidech dostat do updatu během několika dní. Robin Raszka a jeho tým byl v poslední době trochu v pozadí, pravděpodobně i proto, že Raszka pracuje na novém projektu s Nickem D’Aloisio, který kdysi přišel s myšlenkou Summly, aplikace, kterou od něj koupilo Yahoo za bezmála 30 milionů dolarů.

V té držel právě Robin podíl prostřednictvím vývojářské společnosti Tapmates. Mimo to pod Beyond Labs Inc. nedávno spustili i jednoduchou appku Memex, která slouží k uchování myšlenek a zajímavých projektů, rozřazených do kategorií.

summly

Původní podoba Summly

Spoluzakladatel CzechCrunche, nadšenec do byznysu, designu, kryptoměn, cestování a nejrůznějších technologií.