Zakladatel Mall.cz, Ondřej Fryc investoval desítky milionů Kč do českého bikesharingu Rekola
, /

Zakladatel Mall.cz, Ondřej Fryc investoval desítky milionů Kč do českého bikesharingu Rekola

Zakladatel Mall.cz, Ondřej Fryc investoval desítky milionů Kč do českého bikesharingu Rekola

Populární český bikesharingový startup Rekola, který už přibližně tři roky umožňuje lidem v českých městech využívat principu sdílených kol, hlásí velkou novinku.

Do projektu, který funguje na bázi mobilní/webové aplikace, přes kterou si uživatel na mapě vyhledá volně dostupné kolo, které po využití může znovu kdykoliv bezpečně zamknout a označit na mapě aplikace jako vrácené, totiž prostřednictvím svého investičního fondu Spread Capital, investoval zakladatel nákupní galerie Mall.cz, Ondřej Fryc desítky milionů korun.

Potvrzeno! České Rockaway za více než 5 miliard korun kupuje Mall a Heureku

A je to tady! Informace, o které se v posledních dnech šeptalo v internetových kuloárech, se potvrdila a česká...

Ty by měly projektu umožnit do ulic přivést stovky nových kol, zlepšit dostupnost a zpřístupnit nové funkce jako sledování pomocí GPS či jednorázové výpůjčky.

“Rekola pro nás představují ideální investici: je to inovativní produkt, který prospívá společnosti, a je to skvělý tým s velkými ambicemi,” zdůvodnil rozhodnutí Ondřej Fryc, šéf fondu Spread Capital, který investici realizuje.

Jak to vše bude fungovat v praxi, uživatelé zjistí už v březnu, kdy růžová kola Rekola znovu vyjedou do ulic Prahy, Brna, Českých Budějovic, Olomouce a Teplic.

„Rekola vznikla v roce 2013 jako ryze nadšenecký projekt. Samotného mě tehdy překvapil zájem, který nastartoval proměnu do spolehlivé služby. Nyní máme tým servismanů, který kola v ulicích pravidelně kontroluje, infolinku, na kterou se mohou naši uživatelé obracet a spolehlivou aplikaci, která celý proces půjčování urychlila a zjednodušila. Rekola vnímám jako službu pro každého a rok 2017 by tento posun měl završit,“ shrnuje spolumajitel firmy Rekola Vítek Ježek. “Příští rok nabídne Praha a Brno bikesharing na úrovní Vídně či Paříže, ale o dvě stě milionů levněji,” dodává.

Pro relativně nový investiční fond Ondřeje Fryce, se jinak jedná o další investici do českého projektu. Do jeho portfolia už totiž patří například tuzemské startupy Apiary, ProductBoard nebo AngelCam.

rekola-3

rekola

rek