Tohle je nová aplikace od Googlu, která umí převádět staré fotografie do digitální podoby

Tohle je nová aplikace od Googlu, která umí převádět staré fotografie do digitální podoby

, /
Tohle je nová aplikace od Googlu, která umí převádět staré fotografie do digitální podoby

Fyzické fotky jsou již dávnou minulostí. Od přelomu století, kdy svět postupně zachvátil fenomén digitální fotografie, se začala z domácností vytrácet typická výplň poliček v podobě tlustých fotoalb. Jak si ale uchovat vzpomínky a přesto nezůstat pozadu v technologickém světě?

Možnou alternativu přinesl na trh Google s novou aplikaci PhotoScan. Její funkce je přesně taková, kterou byste si mohli pod názvem přestavit. Uživatel nejprve vyfotí čtyři různé detailní záběry vybrané fotografie a chytrý software je posléze sjednotí a vytvoří vysoce kvalitní digitální kopii papírové fotky, která bude narozdíl od ní uchována bez ztráty kvality navěky.

Díky nové verzi této appky si můžete spočítat matematické úlohy pouhým vyfocením příkladu

Matematika, zejména pak ta složitější, je pro mnoho studujících a nejen jich synonymem pro obtížnou nudu a stres....

Není to však pouze o spojování. Technologie užívané divizí Google Photos, pod kterou se PhotoScan řadí, dovolují navíc rozpoznat okraje a zbavit snímek lesku. Právě lesk a následné korekce barev jsou hlavní funkcí, která tento produkt rozlišuje od klasického naskenování fotek. Navíc jde o mnohem rychlejší řešení.

Podobný produkt už nějaký čas nabízí Evernote. Jeho aplikace Scannable se ale zaměřuje především na text, například z vizitek či tištěných dokumentů, který dokáže převést do elektronické podoby. Pravdou ale je, že není vždy na 100 % spolehlivá a často oskenuje daný objekt až na druhý, třetí pokus. V tom byl mohl mít Google a jeho technologie výhodu.

Aplikace je zdarma dostupná pro Android a iOS.

Foto: Google