Takto vypadá vůbec první elektrický skútr od legendární Vespy

Na trend elektrických vozidel se začíná adaptovat čím dál více automobilových společností. Nově se však v této oblasti začíná prosazovat i kultovní italská značka, která ve své podstatě proslavila skútry. Jedná se o Vespu, respektive Piaggio. Ta ukazuje vůbec první náhled na svůj elektrický skútr těžící z tradičních designových linek, které Vespu vystřelily ke hvězdám popularity.

Novinka se jmenuje Vespa Elettrica a na trh by měla přijít v polovině příštího roku. Kromě těchto údajů a názorné ilustrace, kde je koncept navržen v lesklém ocelovém provedení s decentními modrými prvky, se v tiskové zprávě od Piaggia nic zásadního neobjevilo. Elektrická Vespa není po designové stránce nijak výrazně odlišná od stávajících modelů, ovšem to hlavní (a zřejmé) je, že benzín vám v tomto případě nepomůže.

v1_nanitsmaskot_te_cz

Přečtěte si takéČeši vytvořili interaktivní platformu, kde si každý může publikovat svůj komiksový příběh

Více podrobností bude patrně sděleno na každoročním milánském veletrhu Esposizione Internazionale Ciclo e Motociclo (EICMA), který startuje během dnešního dne a kde má být mimo jiné představen i redesign modelu (VESPA 946) RED.

vespa_1

Foto: Piaggio

Od roku 2016 píše pro CzechCrunch o technologiích, zábavním průmyslu, byznysu i designu. Spolupodílí se na řízení redakce a stará se o sociální sítě. To vše z historického srdce Moravy.