Stovky zaměstnanců Twitteru přijdou o práci

Stovky zaměstnanců Twitteru přijdou o práci

, /
Stovky zaměstnanců Twitteru přijdou o práci

Problémy sociální sítě Twitter zřejmě ani zdaleka nekončí. Poté, co se dlouho nedařilo zvýšit počty aktivních uživatelů, minulý měsíc padly i návrhy na jeho odkup Googlem. I v důsledku toho se chystá ve velké propouštění.

Několik zdrojů potvrdilo, že o práci přijde 8% veškerých zaměstnanců, tedy přibližně 300 lidí, což by mělo Twitteru opět umožnit o něco snížit své provozní náklady, které stoupají, zatímco růst příjmů se stále více a více zpomaluje. Stejné procento zaměstnanců mimochodem opustilo firmu i před rokem, kdy se do vedení vrátil na pozici CEO spoluzakladatel Jack Dorsey.

Zapier: nástroj, pomocí kterého lze propojit a automatizovat úkoly nejrůznějších služeb

Globalizace se nevyhla ani světu aplikací. Kolikrát se již každému z nás stalo, že musel přendavat, přesouvat,...

Oficiální oznámení o těchto krocích by mělo přijít ve čtvrtek, kdy Twitter také vypustí svou čtvrtletní finanční zprávu. Z předchozích dat vychází, že od poloviny roku 2015 ztratily jeho akcie bezmála 40% na hodnotě. To má negativní důsledky nejenom na celkovou hodnotu firmy, ale taktéž na motivaci zaměstnanců v Twitteru pracovat, protože jejich bonusy v podobě cenných papírů nejsou tak atraktivní. I kvůli tomu zůstávají největší talenty zejména u Googlu či Facebooku a Twitter tak stagnuje, píše Bloomberg.

Jack Dorsey, zakladatel Twitteru

Jack Dorsey, zakladatel Twitteru

foto: Twitter