Samozavazovací boty Nike z Návratu do budoucnosti se prodaly za rekordních 2,5 milionu korun
, /

Samozavazovací boty Nike z Návratu do budoucnosti se prodaly za rekordních 2,5 milionu korun

Samozavazovací boty Nike z Návratu do budoucnosti se prodaly za rekordních 2,5 milionu korun

Budoucnost obuvi. I takto by se daly nazvat boty z kultovního snímku Návrat do budoucnosti. Společnost Nike již boty se samozavazovací technologií představila a ohlásila limitovaný prodej k 28. říjnu, ovšem výsledný produkt nevypadal tak, jak by si mnozí fanoušci tohoto filmu představovali. Těch skutečně originálních párů existuje pouhých 89 a pro běžného zákazníka je prakticky nemožné je získat. Jednomu se to však povedlo.

Neznámý kupec během dražby v Hong Kongu podal cenovou nabídku, která se vyšplhala na rekordních 104 tisíc dolarů (v přepočtu nějakých 2,54 milionu korun), a aukční síň Dragon 8 nabídku legendárních bot Nike Mags, jejímž majitelem byl filmový Marty McFly, přijala. Může si tak poznamenat, že vydražila nejdražší boty v historii.

Tento nástroj rychle vyhledá ideální místo k bydlení na základě vašeho měsíčního příjmu

Takřka každý někdy přemýšlel o tom, jaké by to bylo, kdyby se přestěhoval do cizí země. Důvodů pro...

Veškeré peníze poputují na nadaci Michaela J. Foxe (představitele McFlye), která se specializuje na léčbu Parkinsonovy choroby. Ostatně celá tato iniciativa byla k tomuto kroku předurčena. Nadace však získá peníze i odjinud, a to konkrétně z desetidolarových slosovacích lístků, které bylo možné do 11. října zakoupit v rámci speciální soutěže o jeden pár bot Mags. Soutěž uspořádal samotný Nike s tím, že 17. října bude probíhat slosování, kdy vyjde na povrch jeden šťastlivec.

Dražba této obuvi však v Hong Kongu nekončí. Další aukce proběhne koncem tohoto měsíce v Londýně a 12. listopadu také v New Yorku. Je tedy možné, že se v rámci senzace a podpory nadace podaří vydražit další kousky za ještě vyšší částku.