S touto službou si můžete pustit audioverzi jakéhokoliv článku ze serveru Medium.com

Mezi jednoduchými blogovacími platformami už dávno nevedou samostatná řešení, která jsou pro mnoho lidí náročná na správu a konec konců i propagaci, ale spíše servery, na kterých lze uveřejnit jakýkoliv článek a ten pak dále sdílet na sociálních sítích a sledovat ho v žebříčcích dané služby. Tou momentálně nejrozšířenější je pravděpodobně Medium.com.

Na ní publikují jednotlivci i větší společnosti své novinky a myšlenky, které se v případě vyšší čtenosti na základě hodnocení dostanou do žebříčků, odkud jsou dále doporučovány jako zajímavý obsah uživatelům v pravidelných intervalech. Ne všichni ale mají čas na to si články každý den přečíst a tak je odkládají na později a dost pravděpodobně se k nim často ani nevrátí.

vectr1

Přečtěte si takéNový bezplatný grafický editor, který chce konkurovat velkým hráčům, získal 24 milionů na investicích

I na to ovšem existuje řešení, které vzniklo nedávno. Tím je bezplatné rozšíření pro prohlížeč Google Chrome s názvem GetPlay, které dokáže převést text článků do audio podoby a tu pak přehrát nebo sdílet. Pro snadnější přístup k nahrávkám tvůrci momentálně připravují i mobilní aplikaci, ve které bude možno oblíbené články ukládat přímo v jejich hlasové podobě.

medium

To vše je samozřejmě založeno na strojovém hlase, podobném tomu, který využívá Google pro překlady textů. I ten by se měl v nejbližších týdnech dočkat vylepšení, kdy bude možné si kromě různých typů hlasů vybrat i jeho rychlost nebo další podrobné parametry pro lepší dojem z čteného projevu.

Spoluzakladatel CzechCrunche, nadšenec do byznysu, designu, kryptoměn, cestování a nejrůznějších technologií.