Populární fotoaplikace Prisma umí nyní přidávat umělecké filtry i do libovolného videa

Populární fotoaplikace Prisma umí nyní přidávat umělecké filtry i do libovolného videa

, /
Populární fotoaplikace Prisma umí nyní přidávat umělecké filtry i do libovolného videa

Pořizování a úprava fotografií se díky boomu kvalitních fotoaparátů v každém chytrém telefonu a díky mnoha aplikacím, kterým k inpiraci pomohl především Instagram, stalo v posledních letech absolutním fenoménem. Důkazem pro to je fakt, že se na technologii pro úpravu fotografií zaměřil i vývoj umělé inteligence, která je schopna rozpoznat například rysy obličeje, porovnat ho s jinými objekty, detekovat automaticky na fotografiích nebo ve videích a samozřejmě i pokročile upravit.

Posledním hitem se mezi aplikacemi, které to umožňují, stala Prisma od Prisma Labs Inc., která za první tři týdny po svém vydání získala neuvěřitelných 60 milionů aktivních uživatelů bez jakékoliv placené propagace. A to z prostého důvodu, na pořízené fotografie umí nasadit speciální filtry, které je promění v umělecké dílo – respektive je promění tak, že vypadají jako obrazové malby.

Díky nové verzi této appky si můžete spočítat matematické úlohy pouhým vyfocením příkladu

Matematika, zejména pak ta složitější, je pro mnoho studujících a nejen jich synonymem pro obtížnou nudu a stres....

Filtrů, které lze využít, je v aplikaci celkem 30 a až do včerejška bylo možné použít je pouze k fotkám. Prisma se ovšem rozhodla, že se pustí i do videa a tak pokud máte minimálně iPhone 6 a iOS 10, můžete si zkusit aplikaci filtrů i na až 15 sekundová videa. Zpracování pak probíhá okamžitě, podobně jako právě na Instagramu a plně offline, což je jedna z dalších novinek.

Momentálně je nová funkcionalita ve fázi betaverze a očekává se, že mimo nové filtry a možnosti editace přijde i podpora GIFů a delších videosekvencí. Pokud se na zpracovaná videa zadíváme blíže, lze stále vidět, že jsou přechody mezi jednotlivými sekvencemi trochu trhané a místy ztratí částečně svůj efekt – i proto jde ovšem o betaverzi.

Download: iOS / Android