Google nakonec Twitter nekoupí

Google nakonec Twitter nekoupí

, /
Google nakonec Twitter nekoupí

Bude tomu pár týdnů, co jsme vás informovali o plánované akvizici, která by se v případě uskutečnění zcela s přehledem zařadila mezi nejvýznamnější internetové obchody všech dob. A to konkrétně plán Googlu odkoupit skomírající sociální síť Twitter, které se i přes to, že před časem s velkými nadějemi obsadila do pozice svého CEO, podnikatele Jacka Dorseyho, finančně vůbec nedaří a stagnuje.

Na tuto zprávu zareagoval i trh, když hodnota Twitteru, který měsíčně využívá okolo 320 milionů uživatelů, vystřelila o 20 procent, s tím, že nabídka na celkový odkup se pak měla pohybovat okolo 20 – 30 miliard dolarů.

Tato svíčka za 24 dolarů imituje vůni nově rozbaleného Macu

Apple je mistrem designu, a to nejen díky svým zařízením, ale také balení, ve kterém jablečné stroje...

Uplynulo ale pár týdnů a situace je, jak už to v internetových vodách bývá, úplně jiná. Google, respektive mateřská společnost Alphabet, se totiž jak exklusivně informuje technologický blog Re/code nechala slyšet, že momentálně nemá v plánu podat oficiální nabídku na koupi Twitteru, na což okamžitě zareagoval i trh.

screen-shot-2016-10-05-at-4-16-52-pm

Do karet Twitteru momentálně nenahrává ani fakt, že několik dalších vážných zájemců včetně společnosti Disney rovněž oznámilo, že o sociální síť nemají zájem. Jediným velkým a žhavým kandidátem tak momentálně zřejmě zůstavá společnost Salesforce v čele se svým CEO, Marcem Benioffem.

foto: jdlasica/Flickr