Zombeek: nový český startup, který chce prorazit mezi nástroji nabízejícími bezplatnou tvorbu webových stránek

Zombeek: nový český startup, který chce prorazit mezi nástroji nabízejícími bezplatnou tvorbu webových stránek

, /
Zombeek: nový český startup, který chce prorazit mezi nástroji nabízejícími bezplatnou tvorbu webových stránek

Existuje nespočet platforem k vytvoření webových stránek, které byly značně zpopularizovány především tím, že k tomu není třeba profesionálních designerů a programátorů. Zvládne to i amatér a bude k tomu potřebovat jen chvilku času. O zbytek se postará již zaběhlý systém. Nyní na český trh míří další novinka, která disponuje intuitivním uživatelským rozhraním a spoustou moderních šablon s názvem Zombeek.

Zoombek je projektem vývojářů ze společnosti Bohemiasoft, provozující e-shop řešení Webareal.cz, a cílí na každého jednotlivce, který chce jednoduše vytvořit responzivní webové stránky. Hlavním benefitem je nejen množství šablon a pokročilé nástroje k editaci, ale i cena služby, která nabízí řešení na hostované doméně zdarma a na doméně vlastní za 100 korun měsíčně.

Zendoro: nový český projekt, který chce nabízet online prodej nemovitostí s nízkou fixní provizí

Trh s nemovitostmi si už několik desítek let zachovává ten samý model, který je velmi těžké ze své podstaty...

Bezplatně jsou nabízeny funkce jako editace HTML kódu, pokročilý textový editor či vestavěný drag&drop nástroj pro seskládání webové stránky z různých bloků textu nebo fotografií. Nechybí ani podpora https certifikátu pro domény nebo „kapátkové“ nanášení barevných kombinací do textu a částí stránek.

Bezesporu největším tahákem je grafický design. V rámci platformy jsou nabízeny již předvytvořené šablony s responzivní strukturou, která dovoluje bezproblémově zobrazení i na mobilních zařízeních a pohyblivé prvky při scrollování.

Zombeek v nejbližší době chystá implementaci statistik návštěvnosti, napojení na internetové analytické nástroje a žádané propojení s e-shopovým řešením. Tyto prvky budou doplněny o širší výběr responzivních šablon, nově s vícestránkovou podporou. Mimo jiné se chystá i mutace pro slovenský trh a přidání balíčku pro profesionální vývojáře.

Pro koho je vlastně Zombeek určen

V aktuální době se nabízejí dva základní balíčky, které může běžný uživatel využít – Free a Bez starostí. První varianta, jak již z názvu vyplývá, je zcela zdarma. Jistou nevýhodou může být absence podpory vlastní domény, což je však řešeno verzí Bez starostí. S měsíčním poplatkem 100 korun budou mít zájemci možnost si zaregistrovat svou vlastní doménu (bez dodatku .zombeek.cz).

V přípravě je pak navíc balíček Developer, který má sloužit profesionálním tvůrcům web stránek, pro rychlou tvorbu responzivních webů – za jednorázovou cenu 2420 Kč. Jehož hlavní výhodou je především možnost stáhnout vytvořený web, včetně licencí na všechny obrázky, upravit jej, doplnit o libovolné funkce a umístit na libovolný hosting.

Společnost Bohemiasoft má ve svém oboru bohaté zkušenosti, což dokazuje osmiletá tradice a několikatisícová zákaznická základna. Zombeek by měl těžit ze svého intuitivního a bezplatného prostředí, jež je obohaceno škálou líbivých a optimalizovaných šablon, a tím, že kvalitní webovou stránku si dokáže seskládat skutečně každý.

Mezi hlavní konkurenci z českých řad lze bezpochyby zařadit rostoucí službu Webnode, která se v posledních letech začala soustředit především na zákazníky ze zahraničí, kterých má po vypuštění nové verze již přes 22 milionů.