Trio z automobilového pořadu Top Gear založilo svůj startup, který získal 12 milionů na investicích
, /

Trio z automobilového pořadu Top Gear založilo svůj startup, který získal 12 milionů na investicích

Trio z automobilového pořadu Top Gear založilo svůj startup, který získal 12 milionů na investicích

Jeden z nejsledovanějších britských automobilových pořadů, Top Gear, který vysílá televizní stanice BBC, šokoval v druhé polovině minulého roku své fanoušky neuvěřitelnou zprávou. Po jistém indicentu byl po 27 letech práce vyhozen autor jeho původní předlohy a jeden z hlavní trojice, která pořád uváděla, Jeremy Clarkson. Když se o jeho vyhazovu dozvěděli i dva zbývající moderátoři, krok s odchodem následovali a přišlo čekání na to, co bude s pořadem dál.

Nakonec to dopadlo tak, že Top Gear běží ve své takřka původní podobě, ale s jinými moderátory, a oblíbenou trojici upsal do nového pořadu gigant Amazon, který koupil exkluzivní práva pro vysílání na svém Amazon Prime. Mimo všech dalších aktivit si ale trio Jeremyho Clarksona, Richarda Hammonda a Jamese Maye založilo svůj vlastní startup s názvem DriveTribe.

Díky tomuto startupu, si můžete doma za pár korun vypěstovat vlastní potraviny bez zalévání

Přístup k čerstvým surovinám, jako jsou různé druhy zeleniny nebo bylinek, může být zejména pro stálé se...

O něm právě Clarkson vtipkuje ve smyslu, že jde o něco jako YouPorn, ale pro auta. Server by se měl spustit v listopadu letošního roku a usilovně se na něm pracuje již od ledna. Na to navázala i dubnová seed investice a dalších 5,5 milionů dolarů od Breyer Capital. Teď kromě toho získává DriveTribe dalších 6,5 milionů od 21st Century Fox, provozující mimo jiné americké televizní stanice Fox nebo filmovou produkční společnost.

O co půjde? Víceméně o moderovaná fóra, na které bude přispívat nejen samotná trojice, ale i nespočet dalších osobností z automobilového světa. To vše propojené se sociálními sítěmi, s možností účinkování „běžných“ lidí, kteří se mohou do tvorby komunity aktivně zapojit a spolupracovat přímo s Richardem, Hammondem nebo Jamesem, informuje TechCrunch.