Jihoafrická skupina Naspers se zbavuje 100% podílu v českém aukčním portálu Aukro.cz

Jihoafrická skupina Naspers se zbavuje 100% podílu v českém aukčním portálu Aukro.cz

, /
Jihoafrická skupina Naspers se zbavuje 100% podílu v českém aukčním portálu Aukro.cz

Psal se rok 2003 a na českém internetu vznikal jeden z prvních aukčních serverů vůbec, který se inspiroval v zahraničí oblíbeným eBayem. Tím serverem nebylo nic menšího než Aukro.cz, které v průběhu let přerostlo v jednu z největších online nákupních galerií s možností přihazování a přibralo pod sebe několik dalších navazujících služeb.

Server kdysi založil a takřka šest let řídil Václav Liška, který právě po 6 letech z jeho vedení sestoupil v akvizici jihoafrické investiční společnosti Naspers, která mimochodem v roce 2012 odkoupila a znovu loni prodala také český Mall.cz nebo server Heureka.cz, které dnes vlastní pražská finanční skupina Rockaway Capital, jenž zaplatila bezmála 5,4 miliard korun.

Legendární výrobce kol Favorit se vrací a chce vybrat 10 milionů na svůj další rozvoj

Během zítřka by měla na investiční platformu Fundlift dorazit světově proslulá značka kol české...

A právě Václav Liška nastupuje do Aukra, respektive Allegro Group, znovu prostřednictvím nově založené společnosti Aukro s.r.o., ve které Liška, přesněji jeho firma LMFox s.r.o. získala 50% podíl, spolu s poradenskou společností BDO Advisory vlastnící 25 % a Agora development se stejnou výší podílu. Žádné zásadní změny pro uživatele se ovšem nechystají.

Vývoj bude stále probíhat ze Zlína, kde je většina klíčových zaměstnanců a dál se bude řešit především postupná optimalizace celého portálu a jeho mobilní verze pro uživatele. Těch je na serveru momentálně přes 3,8 milionu a mezi transakcemi ročně protečou miliardy korun.

Výše transakce zůstává neznámá, zjišťujeme ovšem podrobnosti.

Foto: Aukro.cz