Hudební služba Spotify pravděpodobně koupí svoji německou konkurenci SoundCloud

Hudební služba Spotify pravděpodobně koupí svoji německou konkurenci SoundCloud

, /
Hudební služba Spotify pravděpodobně koupí svoji německou konkurenci SoundCloud

O tom, že Spotify patří k jednomu z nejdůležitějších hráčů na poli hudebních streamingových služeb, nemusí být ani řeč. Nově se však rozvíjí debata o tom, že by do svého portfolia zahrnula další světově uznávanou službu s hudebním obsahem. Švédské Spotify, které se může pochlubit téměř 40 milionovou základnou platících uživatelů, podle všeho přemýšlí o akvizici hudební platformy SoundCloud.

Společnost pod vedením Daniela Eka by z takového nákupu, který by přišel odhadem na 700 milionů dolarů (cca 16,8 miliard korun), mohla těžit ze dvou klíčových důvodů. Tím prvním je samozřejmě ztráta poměrně velkého konkurenta a rozšíření uživatelské základny.

Facebook spustí příští měsíc svou pracovní platformu, která chce konkurovat Slacku

Není tomu tak dávno, co Microsoft oznámil, že chce se svou komunikační novinkou Skype Teams konkurovat zaběhlé...

I když v poslední době SoundCloud nevykazuje příliš dobré výsledky (tomu nepomáhá ani rozšíření SoundCloud Go nebo investice od Twitteru), je stále důležitým hráčem na tomto specifickém trhu, který mimo Spotify dominuje i Apple Music. Dalším důvodem je i rozšíření práv na hudbu, které je v databázi přes 125 milionů. Mnichovská platforma je především známá díky nejrůznějším remixům a setům, což by se Spotify v konečném důsledku mohlo hodit.

Zatím se ovšem neví, zda-li se taková akvizice skutečně sjedná. Spekuluje se o tom, že by k tomu mohlo dojít v létě příštího roku. Obě strany však celou záležitost odmítly komentovat a informoval o tom především server Financial Times s odkazem na své nejmenované zdroje.