Brněnský startup Smartsupp 10 milionovou investicí posunul svoji valuaci na 67 milionů
, /

Brněnský startup Smartsupp 10 milionovou investicí posunul svoji valuaci na 67 milionů

Brněnský startup Smartsupp 10 milionovou investicí posunul svoji valuaci na 67 milionů

Začátkem letošního roku jsme informovali o tom, že brněnský startup Smartsupp, zprostředkovávající pokročilý živý chat se zákazníky na webu, roste přibližně 600% meziročním tempem a že za minulý rok dosáhl na takřka 5 milionů korun v obratu. Jeho služby dnes využívá již přes 66 tisíc zákazníků, s přibližně 2000 platícími v plánech od 99 do 499 korun měsíčně.

Že jeho čísla nejsou ani zdaleka špatná potrvrdila i dnešní oficiální zpráva o investici ve výši 10 milionů korun od společnosti na tvorbu webů, Webnode.cz, a investičního fondu Spread Capital Ondřeje Fryce. Každý z nich do firmy nasypal celých 5 milionů korun za investiční podíl ve výši 7,5 procent. Zbylý podíl nadále drží tři spoluzakladatelé – Vladimír Šandera, Dušan Kmeť a Petr Jánošík, jelikož v minulosti nebylo žádné externí financování třeba.

Českým ponožkobotám Skinners se podařilo vybrat v Kickstarter kampani přes 15 milionů

České ponožkoboty Skinners slaví ve světě úspěch. Během 44 dnů na populární crowdfundingové platformě...

Díky nové investici se tak posunula valuace startupu na takřka 67 milionů korun. Získané peníze budou sloužit na rozvoj dnes 11 členného týmu a na globální expanzi, která momentálně čítá „pouze“ 20 % ze všech aktuálních zákazníků. I tak se ale jen za poslední měsíc podařilo firmě vygenerovat na 1 milion korun obratu.

Vladimír Šandera, jeden ze spoluzakladatelů to komentuje slovy:

„Investory jsme zaujali díky dosavadním úspěchům Smartsuppu a zkušenému 11člennému týmu, díky kterému se produkt uchytil nejen v Česku, ale i v zahraničí. Veškeré klíčové aktivity řešíme in-house, vybudovali jsme know-how na globální úrovni v oblasti SaaS vývoje (software-as-a-service) a online marketingu.“