The Superbook: novinka, která udělá za pár tisíc ze smartphonu plnohodnotný notebook
, /

The Superbook: novinka, která udělá za pár tisíc ze smartphonu plnohodnotný notebook

The Superbook: novinka, která udělá za pár tisíc ze smartphonu plnohodnotný notebook

Dnešní trh je nasycen smartphony, které jsou mnohdy výkonnější než laptopy. Skrývají však v sobě jistá omezení, a to například velikost displeje a absenci fyzické klávesnice. Na tyto aspekty reaguje startup Andromium se svým novým projektem The Superbook, který na Kickstarteru vybral takřka 2,7 milionů dolarů. Jedná se o laptop, který vezme obsah z telefonu a nabídne mu desktopové zázemí, na němž může dotyčný plnohodnotně pracovat.

Pomocí chytrých mobilních zařízení je již nyní možné vykonávat nejrůznější druhy pracovních činností. Vyřizování emailů, psaní textů, tvorba prezentací, sestavování tabulek, úprava vizuálního obsahu. Výrobci s těmito aktivitami počítají, a proto se neustále snaží zlepšovat výkon, aby vyhovoval i náročnějším požadavkům. Není tedy divu, že některé modely jsou daleko schopnější, než některé tradiční notebooky.

Jedna z největších tech firem propustí skoro desetinu lidí. O práci přijde na 5500 zaměstnanců

Jeden z největších hráčů na poli počítačových technologií a síťových řešení, Cisco, se rozhodl s okamžitou...

Koncept The Superbooku je založen na propojení laptopu s téměř každým chytrých telefonem s operačním systémem Android a aplikací Andromium OS. Bez potřebné synchronizace je notebook prakticky nepoužitelný. Funguje jako jistý duplikátor, který obsah z daného smartphonu přenese na HD displej o úhlopříčce 11,6 palců a bude možné s ním operovat pomocí klávesnice a Multi-Touch trackpadu. Nejsou nutné žádné instalace, ani odborná znalost.

Na této novince bude tedy možné pohodlně vykonávat typické kancelářské činnosti, hrát hry a také programovat. Andromium totiž pro vývojáře vypouští i SDK balíček, pomocí něhož mohou optimalizovat své aplikace na tuto platformu. Vše se mezi sebou automaticky synchronizuje, takže to, co bude vytvořeno na desktopu, se přenese do mobilního zařízení a naopak. Sympatická je i osmihodinová výdrž baterie, která souběžně nabíjí telefon, integrace tří portů nebo možnost připojení k internetu a Bluetooth.

The Superbook cílí na segment uživatelů, kteří ze svého smartphonu chtějí vytáhnout více a ušetřit peníze. Je nabízen na 99 dolarů, což je zlomek oproti tradičním notebookům na trhu. Samozřejmostí jsou i nejrůznější balíčky, které jsou u produktů na Kickstarteru běžnou záležitostí. Jestli se za tímto počinem skrývá budoucnost, toť otázka. Stále se však bude vyskytovat široká základna uživatelů, která na svůj plnohodnotný notebook nedá dopustit.