Tenhle startup získal 178 milionů na rozvoj a výrobu personalizovaných matrací na míru

Tenhle startup získal 178 milionů na rozvoj a výrobu personalizovaných matrací na míru

, /
Tenhle startup získal 178 milionů na rozvoj a výrobu personalizovaných matrací na míru

Spánkem strávíme průměrně čtvrtinu života a tak je třeba nepodceňovat jeho význam. Když už ale nenaspíme tolik hodin, kolik bychom chtěli, je dobré alespoň investovat do kvalitní matrace, která bude přesně vyhovovat vlastním potřebám a zpříjemní odpočinek. Takové trable se snaží řešit zakladatelé newyorského Helix Sleep.

Ti začali vyrábět matrace na míru s rozdílnou tvrdostí, regulací teploty či elasticitou materiálu. Tento nápad si získal přízeň investorů a tak firma obdržela celkem 7,35 milionu dolarů, přibližně tedy 177,6 milionů korun, na svůj rozvoj. Na této částce se podílely zejména Double J Capital, Simon Venture Group, Western Technology Investments či Great Oaks VC.

Socialbakers za posledních 5 let ve ztrátě přes půl miliardy korun. Důvodem je rychlý růst

Podle Jana Řežába, teprve 29 letého zakladatele startupu Socialbakers, který analyzuje všechny majoritní sociální...

Dotazník na oficiálním webu startupu provede zákazníka sérií otázek o kvalitě jeho spánku, spánkových poruchách či jeho tělesných proporcích. Speciálně vytvořený algoritmus pak na základě odpovědí vymodeluje ideální a unikátní matraci, na které zákazník může spát už týden po objednání. Cena se pak pohybuje mezi 600 a 1200 dolary a lze jí do 100 dní bez udání důvodu vrátit.

Kouzlo ale netkví jen v počítačovém algoritmu, nýbrž i v materiálech, které se v továrně s pouhými dvaceti zaměstnanci používají. Kombinaci latexu, vysoce kvalitní pěny a mikro-pružinek totiž v běžných matracích nenajdete. Navíc, každá objednávka je po výrobě stlačena a k domovním dveřím dorazí jako balíček o velikosti golfového vaku.

Zakladatelé Jerry Lin, Adam Tishman a Kristian von Rickenbach zároveň slibují, že nově získaná investice přispěje i k rozvoji trhů, kde je doručení Helix Sleep dostupné – k USA a Kanadě by se tak mohla připojit i Evropa nebo Asie, informuje TechCrunch.

Foto: Helix Sleep