Podívejte se, jak by mohl vypadat nový iPhone, který chce Apple představit již příští týden
, /

Podívejte se, jak by mohl vypadat nový iPhone, který chce Apple představit již příští týden

Podívejte se, jak by mohl vypadat nový iPhone, který chce Apple představit již příští týden

Září je pro Apple důležitým a zároveň nabitým měsícem. Během něj totiž už čtyři roky v řadě odkrývá roušku tajemství nad produkty, o kterých se spekuluje během celého roku. Není tomu jinak ani letos. Technologický gigant z Cupertina rozeslal pozvánky na druhou letošní událost (nepočítaje WWDC), která se bude konat 7. září v budově sanfranciského Bill Graham Civic Auditorium v 19 hodin středoevropského času.

Pozvánka je opět provedena minimalisticky, tentokrát s barevnými kruhy v pozadí a krátkou větou „See you on the 7th.“, tedy volně přeloženo jako „Uvidíme se sedmého“. Podle informací mnoha důvěryhodných zdrojů by měla být odhalena nová generace iPhonu a chytrých hodinek Apple Watch. Řeč se dostane i na oficiální představení operačního systému iOS 10.

Americký startup přišel na způsob, jak pomocí umělé inteligence psát poutavější e-maily

Emailová komunikace je stále tou takřka nejpopulárnější na světě. Vytvořit však obsahově kvalitní zprávu...

Právě iPhone pod označením 7 je nepochybně největším lákadlem. Tradičně má přijít ve dvou provedeních – 7 a 7 Plus, které se od sebe liší především velikostí. Oba modely ztratí 3,5 mm konektor a podle Marka Gurmana, jenž bývá obklopen velice kvalitními zdroji, přijde nová podoba tlačítka Home. To bude fungovat na základě haptické, nikoliv fyzické, odezvy. Verze Plus má navíc disponovat duální kamerou s automatickým stabilizátorem pro ještě lepší pořizování vizuálního obsahu.

Server techtastic také uveřejnil pravděpodobnou výbavu jejich vnitřností. Od svých aktuálních vlajkových lodí (6s a 6s Plus) se mají lišit především kapacitou baterie. U iPhonu 7 by se měla navýšit o 160 mAh, tudíž na 1960 mAh, a u verze Plus o 245 mAh, tedy přibližně na 2 910 mAh. Pochopitelně přijde i výkonnější čip A10, koprocesor M10 a očekává se zvýšení paměti RAM na 3 GB u většího modelu.

Světlo světa mají spatřit i dvě nové verze chytrých hodinek Apple Watch, jedna zcela nová (Apple Watch 2 s GPS modulem, vylepšeným barometrem a až o 35 % vyšší kapacitou baterie) a aktualizovaná verze původní první generace, která má být o něco rychlejší. Vedle fyzických produktů pak samozřejmě spuštění operačního systému iOS 10, které je zatím ve fázi veřejného testování.