Díky této aplikaci se můžete učit kódovat nebo programovat kdekoliv přímo z mobilu

Výuka kódování se stala v posledních letech skoro tak běžnou, jako učení na základní škole. Vznikl nespočet uskupení, které pomáhají i úplně obyčejným, technologií tolik nepolíbeným, lidem s osvojením základů a s možností dalšího přivýdělku k jejich běžné práci. Mezi takové nástroje se nyní zařadil i startup Mimo, který chce učit lidi kódovat a programovat na mobilních zařízeních, tedy kdekoliv na cestách.

Princip je velmi jednoduchý. Po registraci si uživatel vybere kurz, kterým chce projít a postupně si na základě výukových lekcí a časově limitovaných zkouškách osvojuje základy. Učit se lze jak klasické HTML, CSS, Javascript, tak třeba i Swift, C++ nebo Ruby a Python, tedy technologie, po kterých je momentálně největší poptávka.

pokemongo

Přečtěte si takéTvůrci Pokémon Go zatrhli přístup vývojářům, kteří umožnili hledání pokémonů na mapě

První dvě lekce v rámci aplikace jsou zdarma – pokud je s nimi uživatel spokojen, může pokračovat zaplacením ročního poplatku za premium členství za necelých 50 dolarů, které mu otevře cestu ke všem výukovým lekcím. Mimo by se chtěl kromě programování a kódu zaměřit i na výuku dalších dovedností, jako je marketing, vedení společnosti, matematika a obecně věda.

mimo-screenshots

Appka je momentálně dostupná pro iOS a brzy by měla následovat její Android podoba. Kromě využití na mobilu bude v nejbližší době možné lekce procházet i online, na jakémkoliv dalším zařízení. Učit se navíc lze také offline, takže je možné využívat aplikaci i mimo signál, třeba v metru, letadle nebo kdekoliv jinde.

Spoluzakladatel CzechCrunche, nadšenec do byznysu, designu, kryptoměn, cestování a nejrůznějších technologií.