V San Franciscu se otevře první restaurace, kde budou jídlo připravovat pouze roboti

V San Franciscu se otevře první restaurace, kde budou jídlo připravovat pouze roboti

, /
V San Franciscu se otevře první restaurace, kde budou jídlo připravovat pouze roboti

Před 10, možná ještě 5 lety, bychom řekli, že není možné vyrobit systém, který by dokázal sám řídit auto – dnes ho již máme a funguje na obstojné úrovni. Stejně tak bychom byli stále skeptičtí k mechanismu robotů, kteří vykonávají lidskou práci. Ať už ve výrobě nebo třeba ve zdravotnictví, kde provádějí složité zákroky – dnes je to opět možné a nikdo se nad tím zvláštně nepozastavuje.

Co kdyby vám ale robot uvařil a zabalil jídlo, které o několik minut později budete jíst? V San Franciscu tak, jako na jednom z trhů, kde se objevují různé technické novinky na mnoha polích, po restauraci, která má již dýška v ceně, otevře i první restauraci, respektive fast food, který bude nabízet jídlo připravené zcela bez pomoci lidí.

Microsoft potvrzuje nákup profesní sociální sítě LinkedIn za 627 miliard korun v hotovosti

Microsoft před několika hodinami oficiálně oznámil akvizici profesní sociální sítě LinkedIn. Cena transakce by se...

Startup Momentum Machines totiž vymyslel robota, který je schopný během jedné hodiny zpracovat až na 400 hamburgerů – přesněji je schopný nakrájet zeleninu, housku, připravit maso, opéct do potřebného stavu a poté i sestavit a zabalit do předem připravených obalů. To vše s jistou dávkou pravidelnosti, bez nutných pauz nebo nepatřičných výrazů ve tváři.

V restauraci, která podle serveru TechInsider otevře na 680 Folsom St. v jižnější části města, ovšem budou stále pracovat lidé. Ti budou vykonávat běžnou práci jako je vynášení odpadků, placení lidí, úklid a další administrativu. Pravděpodobně bude k dispozici i člověk, alespoň dočasně, který bude mimo provozu sledovat kvalitu výstupu. Otázkou totiž je – jak sám robot pozná, že je některá surovina nedopatřením zkažená nebo jinak znehodnocená k další přípravě?

Startup má na pomoc se samotnou technologií špičky v oboru, které měly na svědomí práci na projektech pro NASA nebo Teslu. Automatizace restaurací jinak obecně není ničím zvláštním, protože se díky jiným fast foodům objevuje v procesu objednávky, případně doručení jídla. V žádné restauraci ovšem prozatím nepracuje robot – kuchař.

Foto: Momentum Machines