Fundlift vypouští přímé investice do kapitálu jednoho z největších akcelerátorů v Evropě

Před necelým týdnem jsme informovali o tom, že se investiční platforma Fundlift, která vznikla v rukou investiční skupiny Roklen ve spolupráci s Rockaway Capital, chystá spustit možnost investice do pražského startupového akcelerátoru StartupYard, který se profiluje jako jeden z největších ve střední Evropě.

V rámci neveřejné nabídky, dostupné pouze pro registrované a akreditované uživatele je tak od nynějška možné investovat přímo do kapitálu společnosti se získáním přímého podílu. Minimum pro investici je stanoveno na 25 tisíc korun a na výběr je čas až do 30. září. Cílem je vybrat až sedm nejlepších startupů, kterým kromě mentoringu SY nabídne 30 tisíc eur. 47,3 % z celkové částky je již dokonce proinvestováno fondy Rockaway Capital a Credo Ventures, takže se další investoři připojí přímo k nim.

iphone

Přečtěte si takéTenhle výrobce čipů, který dodává Applu nebo Samsungu, se prodal za 785 miliard korun

StartupYard v roce 2013 vyměnil vedení, do kterého posadil Cedrica Malouxe a od svého založení akcelerátorem prošlo na 44 startupů, které v navazujících investicích vybraly již přes 135 milionů korun a mezi poslední úspěchy patří například 2 milionovová investice v dolarech do startupu Gjirafa.com nebo rozvážkové služby Damejidlo.cz Tomáše Čupra.

fundlift-27

Na Fundliftu se prozatím podařilo vybrat finance na každý ze zúčastněných projektů. Nejrychleji to šlo u výběru 3,5 milionů korun pro síť restaurací rychlého občerstvení Burrito Loco, 1 milionu u startupu EnLog a nebo nyní u probíhající kampaně pivovaru Zvíkov, který včera navýšil svoji vybíranou investici na 4,5 milionů a vybral již takřka dvě třetiny

Spoluzakladatel CzechCrunche, nadšenec do byznysu, designu, kryptoměn, cestování a nejrůznějších technologií.