Americký operátor Verizon kupuje skomírající Yahoo za více než 4,8 miliard dolarů!
, /

Americký operátor Verizon kupuje skomírající Yahoo za více než 4,8 miliard dolarů!

Americký operátor Verizon kupuje skomírající Yahoo za více než 4,8 miliard dolarů!

Již několikrát jsme informovali o tom, že jsou jeden z kdysi nejpopulárnějších vyhledávačů a celá skupina webových projektů pod značkou Yahoo, potencionálně k prodeji. Dnes se tato zásadní informace potvrdila a hned několik zdrojů informovalo o tom, že bylo Yahoo odprodáno v aukci americké společnosti Verizon za 4,8 miliard dolarů, tedy přes 118 miliard korun.

Ta kromě jiného vlastní i další vyhledávač, AOL, který si Yahoo pořídilo v minulém roce za takřka 4,4 miliardy dolarů a který je vlastníkem oblíbeného zpravodajského serveru TechCrunch nebo databáze CrunchBase. Na celé záležitosti se interně vedení Yahoo dohodlo prý již během pátečního dne, s tím, že oficiálně proběhne oznámení během dneška. Nyní musí celá transakce projít ještě regulatorními orgány, kde bude schválena.

Kontroverzní server na sdílení dat Megaupload se vrací. A s ním i celá databáze uživatelů

Pokud alespoň trochu sledujete dění na internetu, určitě vám neunikla aféra kolem oblíbeného serveru na sdílení...

Jaké to bude mít pro upadající skupinu, kterou až do teďvedla Marissa Mayer, je otázkou. Pro ni samotnou by měla akvizice znamenat zisk minimálně 3 ročních platů a akcie, tedy celkově přes 37 milionů dolarů, respektive 910 milionů korun.

Největší chybou v posledních letech byla podle amerického vyhledávače především 1,1 miliardová akvizice sociální sítě Tumblr, která za minulý rok prohloubila ztrátu na bezmála 439 milionů, oproti 21,6 milionům z předcházejícího roku. Nyní je tak přibližná hodnota Tumblru na přibližně třetinové hodnotě, informoval server TechCrunch.

Ze seznamu nejbohatších firem až na dno

Tak nebo tak, jde krásně vidět, že i firma, která kdysi počítala svoji hodnotu ve stovkách milionů dolarů, může spadnout až na dno. A to jen díky několika špatným rozhodnutím a interním problémům. Společnost navíc vlastní akcie asijského gigantu Alibaba v hodnotě takřka 41 miliard dolarů. Podle všeho ale zůstanou u stávajících akcionářů a nejsou součástí prodeje.