Twitter investoval 70 milionů dolarů do populární hudební služby SoundCloud

Twitter investoval 70 milionů dolarů do populární hudební služby SoundCloud

, /
Twitter investoval 70 milionů dolarů do populární hudební služby SoundCloud

Před dvěma lety se v ústředí společnosti Twitter hovořilo o akvizici hudební streamovací služby SoundCloud. Tvůrci populární mikroblogovací sítě však nakonec od vyjednávání odstoupili, ovšem nyní se karta částečně obrací. Twitter započal investiční kolo a upadajícímu SoundCloudu poskytl 70 milionů dolarů. Informoval o tom server Recode.

Podle zdrojů obeznámených s touto skutečností se však nejedná o jedinou investici. Odhaduje se, že na konci investičního kola by měl Twitter investovat okolo 100 milionů dolarů a stanovit tak hodnotu SoundCloudu na 700 milionů. I když výkonný ředitel Twitteru Jack Dorsey odmítl situaci blíže komentovat, potvrdil, že nyní mají v SoundCloudu svůj podíl. To bylo potvrzeno i ze strany německé hudební společnosti.

Rozvozová služba Kosik.cz míří mimo Prahu a nabídne rozvoz již za 3 hodiny od objednání

Zatímco všechny hlavní konkurenční služby, které se soustředí na rozvoz potravin až do domu, jako Kolonial.cz...

Zdali se investování ze strany kalifornské společnosti bude jevit jako správný strategický krok je otázkou času, avšak dávalo by smysl. Twitter se v poslední době potýká s problémy ohledně růstu své uživatelské základny a integrace s německým SoundCloudem by tyto potíže mohla řešit. Navíc také není tajemstvím, že chtěl Twitter do své platformy dostat hudební obsah.

Těžit by z toho mohl i SoundCloud, jenž by měl vhodné podmínky propagovat svůj nově představený předplatitelský plán s názvem SoundCloud Go.