Pražský StartupYard ztrojnásobil investici pro startupy na 30 tisíc eur
, /

Pražský StartupYard ztrojnásobil investici pro startupy na 30 tisíc eur

Pražský StartupYard ztrojnásobil investici pro startupy na 30 tisíc eur

Pražský StartupYard, který se řadí mezi přední české akcelerátory pro technologické startupy, právě spustil přihlašování do nového běhu, jenž vypukne v listopadu letošního roku. Hlavním zaměřením bude tentokrát oblast „Data Economy“, s tím, že nejpodstatnější zprávou je fakt, že výše investice pro startupy se ztrojnásobuje na 30 tisíc eur.

Tohle oznámění příchází v době, kdy absolventi programu za posledních 12 měsíců získali investice v objemu 3 milionů eur. Konkrétně jen za uplynulý týden ohlásily dvě z absolventských společností, platforma pro správu osobních financí BudgetBakers (SY 2015) a sociální platforma pro cestování SpeediFly (SY 2016), seed investice v objemu cca 300.000 EUR pro každou z nich.

Český Avast vytvořil aplikaci, která vyřeší váš problém s přeplněnou fotogalerií a místem v iPhonu

Dnešní doba je plná nejrůznějších, užitečných aplikací, které si lze nainstalovat do svého telefonu. Problém...

Primárním zaměřením nadcházející kohorty bude oblast „Data Economy“, jež v sobě skrývá rozsáhlé portfolio technologických oborů. Nebude chybět jak digitální bezpečnost či internet věcí a strojové učení, tak i také problematika digitální transakce, digitální identity a umělé inteligence.

„Data se stala středobodem moderního businessu. S nárůstem jejich objemu objevujeme stále více možností jejich využití ve prospěch společnosti, ale současně čelíme stoupajícímu riziku zneužití dat proti našim zájmům a osobní svobodě. Ať se zaměříte na libovolnou oblast směřování moderní ekonomiky od blockchainu přes deep learning až po počítačové zpracování přirozeného jazyka a IoT, data leží v jádru všeho., říká šéf StartupYardu Cedric Maloux“

Přihlášení je možné uskutečnit na oficiálních webových stránkách StartupYardu.