Enern investoval 150 milionů Kč do platformy Docplanner, která provozuje portál ZnámýLékař.cz

Enern investoval 150 milionů Kč do platformy Docplanner, která provozuje portál ZnámýLékař.cz

, /
Enern investoval 150 milionů Kč do platformy Docplanner, která provozuje portál ZnámýLékař.cz

Česká investiční společnost Enern, která je investičně aktivní v projektech jako Rohlik.cz, Slevomat.cz, RoiHunter, Twisto.cz nebo Lavito, rozšiřuje portfolio o další internetovou firmu. Enern mezi jehož partnery patří Petr Šmída, Pavel Mucha, Radek Švec, Radovan Nesrsta a Tomáš Čupr, totiž právě investoval přibližně 150 milionů korun do společnosti Docplanner.

Ta v ČR provozuje například populární portál ZnamyLekar.cz, umožnující lékařům vytvořit si svůj vlastní profil, sledovat hodnocení od pacientů a reagovat na něj a zároveň pacientům nabídnout možnost online objednání do své ordinace.

V ČR právě odstartovala crowdfunding platforma Fundlift, která za investici nabídne podíl ve firmě

Investiční skupiny Roklen a Rockaway byly společně u vývoje nové finanční platformy již několik let – po...

Hlavní platforma Docplanner se pak tímto krokem současně slučuje se španělským konkurentem Doctoralia, díky čemuž vznikne největší globální platforma pro lékaře a jejich pacienty. Ta obsahuje 5 miliónů lékařských profilů a měsíčně již nyní obslouží 17 miliónů unikátních návštěvníků ve 45 zemích.

“Investice do Docplanneru je další velkou akcí Enernu v zahraničí. “Co může být online, bude online, a zdravotnictví není výjimkou. Docplanner a jeho dosavadní výsledky dávají jasně najevo, že je to reálný cíl. S Enernem u toho chceme být, proto je Docplanner novým přírůstkem do naší rodiny internetových firem,” říká Pavel Mucha, partner Enernu.

Celková výše investice v tomto investičním kole, kterou vedl ruský investiční fond Target Global, se jinak pohybovala v celkové výši 20 milionů dolarů, v přepočtu zhruba půl miliardy korun. A právě český Enern se na této částce podílel zhruba 150 miliony Kč.

docplanner-3

dudek

enern-1