Takhle by mohlo vypadat první zcela autonomní vozidlo převážející zákazníky pro Uber
, /

Takhle by mohlo vypadat první zcela autonomní vozidlo převážející zákazníky pro Uber

Takhle by mohlo vypadat první zcela autonomní vozidlo převážející zákazníky pro Uber

Uber již několikrát zmiňoval své plány s expanzí do autonomní dopravy, která by mohla za pomocí plně automatizovaných vozidel snížit počet případných incidentů na silnicích a zároveň nabídnout zákazníkům další formu přepravy, která bude pravděpodobně tou nejlevnější. Spolupráce s Teslou, ani Googlem, tedy společnostmi, které jsou ve snaze o vývoji samořídících vozidel nejdále, nevyšla, takže se Uber rozhodl jít vlastní cestou, a to jak na západním, tak na východním trhu.

Ulicemi amerického Pittsburgu se tak v poslední době prohání nové typy vozidel, konkrétně hybridní modely Fordu Fusion se speciálním zařízením upevněným na jejich střeše. Tato auta slouží k testování autonomních funkcí a všech k tomu potřebných senzorů. Při jízdě je ovšem stále přítomen řidič, který dohlíží na výsledky a zaznamenává podrobná data.

Dvojice studentů vytvořila speciální rukavice, které jsou schopny překládat znakovou řeč

Vytvořit něco nového, ať už v rámci startupu zaměřeném na ovládnutí trhu a rapidní růst, nebo jen v rámci...

Skvěle prozatím zvládá běžné zrychlení, zpomalení, rychlé zbrždění a základní zatáčení. V situacích, ve kterých se nevyzná, ovšem auto stále zahlásí vysokým tónem přepnutí do manuálního režimu, při kterém se danou situaci naučí řešit. To jsou přesně ta data, která má již například Google k dispozici, ale nechává si je pro svoje interní účely.

Uber své plány s autonomními vozidly oficiálně potvrdil na svém blogu a díky podpoře oficiálních státních orgánů a například starosty města to vypadá, že se po dlouhých měsících, možná i několika letech, pustí do plně automatického režimu přepravy pasažérů.