Nadějný tým finalizující kapsli pro hyperloop od SpaceX získává na vývoj přes 1,4 milionu
, /

Nadějný tým finalizující kapsli pro hyperloop od SpaceX získává na vývoj přes 1,4 milionu

Nadějný tým finalizující kapsli pro hyperloop od SpaceX získává na vývoj přes 1,4 milionu

Je to teprve třičtvrtě roku, co jsme poprvé zaregistrovali informaci o novém projektu Elona Muska, který spadá pod jeho vesmírnou společnost SpaceX ve spolupráci s Hyperloop Transportation Technologies. V té době padla zmínka o tom, že se základy pro ultrarychlou přepravu z bodu A do B chystají k výstavbě v kalifornském Kings County a přepraví pasažéry z LA do San Francisca do půl hodiny.

Od těchto původních plánů díky problémům s legislativou ale nakonec firma ustoupila a objevila se pro nás mnohem napínavější novinka – spojení hyperloopu mezi Bratislavou a Vídní s přepravou mezi oběma body během 8 minut. Obě věci jsou ale zatím na hony vzdálené realitě. Prvně je totiž vůbec potřeba vyřešit funkčnost samotných „kapslí“, které na dráze budou jezdit rychlostí až 1126 km/h. K tomu otevřelo HTT soutěžní kolo, ve kterém mohou různí zájemci řešení navrhnout.

Čeští Avocode se dostávají do akcelerátoru 500 Startups a získávají 6,5 milionu na investicích

Tuzemský nástroj pro zjednodušení práce designerům a developerům, umožňující z grafických souborů exportovat...

Jedním z nich je pak rLoop, dnes již takřka 130 členný tým nadšenců, převážně z USA, který se snaží vymyslet co nejpropracovanější model kapsle, která by se dala vyrábět za dostupnou cenu a přitom měla všechny potřebné vlastnosti. Na vývoj rLoop navíc spustil Indiegogo kampaň, ve které měl za cíl vybrat 60 tisíc dolarů.

To se mu před dvěmi dny povedlo a s více než 1,42 miliony korun tak míří do finalizace konceptu a jeho prezentaci SpaceX k finálnímu rozhodnutí o tom, se kterou technologií se poprvé podaří dostat na dráhu, jenž by měla být ve své omezené formě připravena pro potencionální test již v průběhu tohoto roku.