Facebook umožní uživatelům nahrávat fotografie v novém formátu virtuální reality

Největší sociální síť, která před několika lety koupila startup Oculus, vyvíjející zařízení pro virtuální realitu s názvem Oculus Rift, umožnila přístup k technologiím i společnostem třetích stran, z nichž byl mezi prvními s obstojnou technologií pro zobrazování VR videí a aplikací Samsung se svým Gear VR. Podle dostupných informací má právě Gear VR přes 1 milion pravidelných uživatelů, kteří s ním stráví v průměru přibližně 25 minut denně.

U toho si chce i Facebook, bez toho aby musel nové funkce omezovat pouze na „svůj“ Oculus Rift, přihřát polívčičku tím, že v mobilní aplikaci pro Android a iOS umožní uživatelům nahrávat vlastní panoramatické fotky v 360° formátu. Po nasazení brýlí si pak uživatelé po kliknutí na nově přidanou ikonku mohou zobrazit „prostorovou“ fotografii. Využít lze jak nově vyfocené, tak i starší fotografie. Podle Facebooku tak díky nové funkci dostanou panaromata v telefonu konečně vyšší smysl.

investment

Přečtěte si takéAmerická CIA investovala do těchto dvou žhavých startupů ze Silicon Valley

Zobrazovat takové fotografie bude ale samozřejmě brzy možné i s mnohem levnějšími zařízeními, jako například Google Cardboard, který je nejlevnější variantou a vyjde na necelých 150 korun. Samsung pro svojí platformu nabízí již přes 250 aplikací, ve kterých dominuje mimo jiné především Minecraft nebo střílečka End Space.

gear-image-5