Čeští INCOMMING ventures investují statisíce eur do německého startupu na prodej aut

Čeští INCOMMING ventures investují statisíce eur do německého startupu na prodej aut

, /
Čeští INCOMMING ventures investují statisíce eur do německého startupu na prodej aut

Vypadá to, že v následujících měsících bude nejen na české technologické scéně opět o něco živěji. Vzniká totiž nový investiční vehikl s názvem INCOMMING ventures, za nímž stojí Michal Mička (partner investiční společnosti DRFGspolečně s Adamem Kurzokem, který před lety založil a prodal například populární gastro platformu Lunchtime.cz, jež následně koupil indický gigant Zomato za více než 60 milionů korun.

A jak to tak vypadá, INCOMMING Ventures s investicemi nehodlají otálet, jelikož ohlašují hned první z nich a to konkrétně do německého projektu CARZADA, za kterým stojí Čechoněmec: Thomas Vagner.

CARZADA se konkrétně chystá změnit způsob, jakým se nakupují auta – kdy místo ježdění po autobazarach nabízí online nákup automechaniky prověřených aut, s přivezením auta až před dům.

„O vstupu do segmentu aut v ecommerce jsem uvažoval již dříve, věřím, že nastane doba, kdy se budou auta primárně prodávat i kupovat přes internet. Tomas i další investoři mě přesvědčili, že je to sázka na správnou kartu.“, říká Michal Mička

INCOMMING ventures se postarali o složení větší části investice, s tím že do projektu investovalo i několik českých angel investorů, včetně Petra Kasy, který stál společně se svým bratrem Martinem Kasou u zrodu online obchodu Kasa.cz a nyní se věnuje hlavně síti lékáren Pilulka.cz

Na pražském mDevCampu se představí zástupci Slacku, Instagramu nebo Spotify

Už příští měsíc, konkrétně 17. června, proběhne v Praze v kinosálech Cinestar Černý Most: mDevCamp 2016,...

Přesná výše investice jinak není známa, avšak dle našich informací by se měla pohybovat ve stovkách tisích EUR, s tím, že v letošním roce mají Incomming Ventures, kteří se chtějí soustředit především na trh ecommerce, na proinvestování přichystaných cca 50 milionů Kč. Výhledově pak zhruba 250 milionů korun.

incoming-1

incoming

carzada

Carzada