Miliardový coworkingový startup WeWork začíná nabízet revoluční bydlení

Coworkingovou platformu WeWork, vám asi nemusíme detailně představovat. Ostatně tenhle projekt, jehož hodnota se momentálně pohybuje okolo 16 miliard dolarů, jsme si na CzechCrunchi představovali už několikrát a jeden z našich redaktorů si dokonce po nějaký čas vyzkoušel, jaké to je, mít v jednom z WeWork kampusů pronajatý pracovní prostor.

Protože WeWork díky masivnímu úspěchu a investicím aktuálně disponuje velkým množstvím finančních prostředků, nechali se jeho provozovatelé nedávno slyšet, že chystají novou službu s názvem WeLive, která se narozdíl od coworkingového WeWork bude soustředit na bydlení.

Bydlení pro millennials

Uplynulo pár měsíců a WeLive prozatím v New Yorku ve čtvrti Financial District a Washingtonu D.C., začíná nabízet pronájem speciálně upravených bytů, které by měli využívat především lidé motající se okolo startupů a technologií, obecněji řečeno cílová skupina: millennials.

wework

Přečtěte si takéJaké to je mít kancelář v miliardovém startupovém coworkingu WeWork?

Koncept WeLive je pak velmi podobný samotnému coworkingu WeWork. Tj. k dispozici jsou designově zařízené byty v různých velikostech, od sdíleného studia až po vícepokojové a samostatné bytové jednotky.

Nejlevnější variantou je pak sdílené bydlení jednopokojového bytu, které v New Yorku nájemce přes WeLive vyjde na cca 1 375 dolarů, což znamená v porovnání s typickým pronájmem v této lokalitě dost radikální snížení životních nákladů. Ostatně sami provozovatelé tvrdí, že nájemci, kteří budou WeLive v New Yorku využívat, si sníží roční náklady na bydlení o 36%.

Kromě ušetření peněz, je pak dalším lákadlem fakt, že nájemci nepodepisují žádné dlouhodobé smlouvy, neřeší stěhování nábytku, zapojení internetu, neskládají kauce a platba probíhá vždy na pouhý měsíc dopředu. Zkrátka flexibilní bydlení, které plně odpovídá požadavkům cílové skupiny, na kterou WeLive míří.

Do začátku je jinak k dispozici 200 bytových jednotek.

welive-2

Jeden z apatmánů WeLive od The We Company

Foto: WeLive

welive-1
welive-3
welive-4
welive-5
welive-6
welive-7
welive-8

foto: WeLive

Zakladatel CzechCrunche, fanoušek technologií, cestování a architektury.