Zakladatelé ePojisteni.cz nebo Slevydnes.cz investují do startupu s bytovými doplňky

Zakladatelé ePojisteni.cz nebo Slevydnes.cz investují do startupu s bytovými doplňky

, /
Zakladatelé ePojisteni.cz nebo Slevydnes.cz investují do startupu s bytovými doplňky

Investiční skupina, ve které figuruje Dušan Šenkypl a mimo jiné i podnikatel Jan Barta, jeden ze zakladatelů českého srovnávače pojištění ePojisteni.cz – NetBrokers Holding, opět rozšiřuje svůj záběr a s nejnovější investicí do agregátoru Favi.cz se pouští i do segmentu bytových doplňků a nábytku, který v tuzemsku získává na popularitě.

Skupina pod sebou drží kromě dalších projekty jako Tarifomat, ProfiSMS nebo agregátory Slevin.cz a Slevydnes.cz. Ve Favi by měla získat 40 %, kdy zbývajících 60 % bude stále u dvou zakladatelů a šéfů projektu, Radomíra Hejla a Jana Zajíce.

Pražský StartupYard odhalil 9 nových startupů, do kterých investoval přes 7 milionů korun

Jeden z předních středoevropských akcelerátorů, StartupYard, který leží v Praze a specializuje se na seed investice...

Na Favi se díky agregaci desítek českých e-shopů objevuje přibližně 200 tisíc produktů, ke kterým se denně dostane 5-10 tisíc návštěvníků. Reálně tak lze projekt považovat za jakousi konkurenci Bonami.cz Václava Štrupla, která je ale prozatím o kus dál tím, že většinu produktů drží na skladě a má vyšší stovky tisíc pravidelných zákazníků, případně projektu Biano.cz.

Jan Zajíc, jeden ze zakladatelů k tomu dodává:

„Myšlenka na Favi vznikla, když jsme řešili vlastní bydlení a chybělo nám jedno místo, kde se lze inspirovat interiéry a přímo z obrázků rovnou vybírat nábytek a dekorace.“

Celý projekt vznikl nejen na základě poptávky trhu, ale i na základě inspirace na západním trhu, kde existuje velmi podobný server Houzz.com – zakladatelé se tak v jeho základech inspirovali a přivedli něco podobného i do českých vod. Primárně totiž nemá Favi sloužit jen pro prodej, ale i pro jakousi inspiraci zákazníkům pro dekoraci a vybavení jejich bytu.

„Máme jasnou představu, jak Favi.cz vylepšovat a ještě lépe inspirovat návštěvníky k výběru nábytku a krásných věcí do interiéru na internetu. Ať už rekonstruujete byt, stavíte dům nebo si jen chcete udělat radost drobnou dekorací, Favi by vám mělo pomoci.”

dodává Radomír Hejl, druhý spoluzakladatel.