Jeden z největších zprostředkovatelů plateb v Čechách, PayU, přichází o svého zakladatele

Jeden z největších zprostředkovatelů plateb v Čechách, PayU, přichází o svého zakladatele

, /
Jeden z největších zprostředkovatelů plateb v Čechách, PayU, přichází o svého zakladatele

Jeden ze tří největších zprostředkovatelů internetových plateb u nás, společnost PayU, která vloni vytvořila jen v tuzemsku tržby 7 miliard korun s 36 % meziročním růstem, roste podle všeho dál a daří se jí zpracovávat zhruba čtvrtinu všech plateb v ČR. Mezi její klienty patří například Aukro.cz, které PayU integrovalo jako majoritní platební platformu pro své aukce nebo síť multikin Cinema City a e-shopy Mall.cz a CZC.cz.

Díky tomu, že PayU spadá pod jihoafrický Naspers, dokáže nabízet svoje služby globálně, takže využívá přes 160 tisíc obchodních partnerů a má přes 10 milionů zákazníků z 5 kontinentů. A teď navíc PayU prochází svojí největší změnou od založení v roce 2009, od jehož roku jí vedl zakladatel Gabriel Kalapoš – ten společnost po 7 letech opouští.

Populární tvůrce Facebook her je v dalších problémech. Jeho sídlo v San Franciscu je na prodej

Tvůrce Facebook her, který má za sebou úspěšné pecky jako FarmVille, CityVille nebo Mafia Wars je se svými více...

Na jeho pozici by se měla dostat Barbora Tyllová, která bude fungovat jako country manažerka pro ČR a Slovensko s napojením na polskou centrálu ve Varšavě. Ta v minulosti pracovala ve vedoucích pozicích na poli obchodu a marketingu v Microsoftu nebo mobilním operátorovi T-Mobile.

Odcházející Gabriel Kalapoš, nynější ředitel PayU, dodává:

„PayU od roku 2009 prošlapávalo cestu pro online platby a zasloužilo se o jejich masové využívání. Jako jediný subjekt na trhu dokázalo za tímto účelem spojit všechny významné banky a jejich platební řešení. Díky tomu a díky faktu, že jsme byli technologicky vždy o něco před trhem, je PayU lídrem v oblasti online plateb, a já jsem spokojený s prací, kterou jsme tu odvedli.”