Virgin Galactic miliardáře Richarda Bransona odhalilo nový raketoplán pro komerční lety do vesmíru

Kosmická loď VSS Unity

Foto: Virgin Galactic

Virgin Galactic spadající do obchodního impéria britského miliardáře Richarda Bransona odhalilo minulý pátek nový raketoplán SpaceShipTwo, kterému dal věhlasný fyzik Stephen Hawking jméno VSS Unity a dokonce uvedl, že se moc těší, až se sám v novém stroji proletí.

VSS Unity je dalším počinem Bransonova holdingu Virgin udělat z vesmíru komerční prostor. Raketoplán pojme šest pasažérů a dva piloty, přičemž může vystoupat až do výšky 100 mil (62 kilometrů).

hyperloop5

Přečtěte si takéElon Musk získal důležitého partnera pro svůj revoluční přepravní projekt Hyperloop

Zpráva o představení nového stroje přišla zhruba 16 měsíců po nehodě testovacího prototypu, při které jeden pilot zemřel a druhý se vážně zranil. Přesto, že vzhled zůstal téměř identický, prošel finální kousek mnoha úpravami, které by měly podobné tragédii zabránit, informuje server VentureBeat.

„Společně můžeme vesmír zpřístupnit tak, jak o tom předchozí generace pouze snily a tím můžeme Zemi přinést pozitivní změny. Náš nový nádherný raketoplán VSS Unity je ztělesněním tohoto cíle a také důkazem toho, čeho jsme schopní jako tým.“ řekl při představení kosmického plavidla Richard Branson.

Branson však bohužel nesdělil přesné datum, kdy VSS Unity vzlétne k prvnímu komerčnímu letu, podle mnoha odhadů by se tak mělo stát během jednoho až dvou let. Tento fakt však neodradil 700 zájemců, kteří neváhali a cestu za 250 000 tisíc dolarů (6 250 000 korun) už mají zaplacenou.

Foto: Virgin Galactic

VSS_Unity_2